23. gün İftar Menüsü

Merhabalar,

Ramazanda son 1 haftaya girdik bile. Allah nasip ederse haftaya bugün bayramı kutluyor olacağız. İnşallah hakkıyla bir Ramazan geçirmişizdir de Bayramı kutlamaya yüzümüz olur..

Gelelim günün menüsüne:

23. gün İftar Menüsü

  • Domates Çorbası
  • Fırında Başamelli Tavuk
  • Şehriye Pilavı
  • Erik Şerbeti
Mühim tenbih…
 
DİNDE KOLAYLIK NE DEMEKTİR?
 
“Dinde güçlük göstermeyiniz demek, kolayınıza geleni yapınız demek değildir. İslâmiyyetin izn verdiği, câiz olan kolaylığı yapabilirsiniz demekdir.” Meselâ, hasta olduğu için veyâ çok soğuk olduğu için ayakları yıkamak güç olunca, mest üzerine mesh edilir. Çünki, islâmiyyet buna izn vermişdir. Fakat kolaylık olsun diye ayakları yıkamadan mest giyilmez. Çünki islâmiyyet bu kolaylığa izn vermemişdir. Hasta olan kimse, başkasının yardımı ile yıkar. Soğuk ise, suyu ısıtıp da yıkar. Mestlerini bundan sonra giyer. İslâmiyyet, bu kolaylığa da izn vermişdir. Din âlimlerinin sözlerine ehemmiyyet vermeyip de, fıkh kitâblarının gösterdiği kolaylıkların dışına çıkmak câiz değildir. İslâmiyyeti, kendi aklına, kendi görüşüne göre çevirmek isteyenlere (Dinde reformcu) veyâ (Zındık) denir.
 
Faideli Bilgiler

Bugün iftar vaktimiz: 20:49 

Sahur vaktimiz: 03:06 olacak.

Siz de buradan imsakiyeyi indirebilirsiniz.

Şimdiden hayırlı iftarlar..

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. Merhaba, dün kabak yazısını görünce yazmadan duramadım ama butona basmayı unuttum herhalde. Öncelikle kabağı çok seviyorum, Peygamber Efendimiz’de sevdiği için de ayrı bir yeri var. Tüm ramazan saatli maarif takvimi tadında yayınlar hazırladınız, elinize sağlık. Sofranızda ramazanın bereket ve huzuru daim olsun sevgiler.

  2. Sahika says:

    Şöhret hanımcım, yorumunuzla çok mutlu oldum.. Allah da sizden razı olsun. Bir nebze yüreğinize dokunabildiysem ne mutlu bana.. sevgiler.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]