Yaşam Alanlarınızı Zenginleştiren Sehpa Modelleri

Sehpa; ev, ofis gibi yaşam alanlarında kullanılan süs objeleri sergilemekten üzerinde çay kahve içimine kadar pek çok fonksiyonu olan mobilyalardan biridir. Cam, ahşap, metal gibi çok farklı malzemeden yapılmış olsa da evlerde daha çok ahşap sehpanın tercih edilir. Evinizin ihtiyacına ve boyutuna göre tekli orta sehpa alabileceğiniz gibi 3’lü olarak kullanıma sunulan zigon sehpa da tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yeni nesil sehpa modellerinden koltuk kenarına oturtulan ve bilgisayar sehpası olarak geçen bazı yan sehpa modelleri de ergonomik yapısıyla çalışırken kolaylık sağlar. Diğer yandan koltuğun yanına yerleştirilen yan sehpa da üzerine koyacağınız farklı objelerle dekorasyonu tamamlar.

Şık Tasarımlarıyla Orta Sehpa Modelleri

Ortada kullanılan sehpanın amacı daha çok dekoratif gibi görünse de boyu ayarlanabilen modeller aynı zamanda yemek masası olarak da kullanılır. Üst kısmı suntalam, ayakları metal profilden yapılan sehpa modeli kademeli özelliğiyle de beğeni kazanır. Küp şeklinde ve zemine oturan başka bir orta sehpa, beyaz ve cordoba rengiyle dikkat çeker. Bunun yanı sıra ayrılarak 4 farklı sehpaya dönüşmesi ise ürünü istediğiniz şekilde kullanabilmenize olanak sağlar. Üzerinde çay kahve içebileceğiniz gibi dekoratif olarak da salonlarınızı süsler. Beyaz ve antrasit renginin yanında ahşap rengindeki plastik ayaklarıyla dikkat çeken başka bir orta sehpa modeli dikdörtgen yapısı ve çekmecesiyle öne çıkar. Çekmecesine evraklarınızı koyabileceğiniz gibi çekmece olmayan bölmelere kitap ya da dergi koyabilirsiniz. Şık tasarımıyla hem evlerde hem de ofislerde dekorasyona katkı sağlayan bir üründür. Sehpa modelleri arasında dikkat çeken başka bir ürün ceviz ve beyaz rengin muhteşem uyumunu yakalamış olan modeldir. Sehpanın uzun kenar kısmı ceviz renginde ve ızgara olarak tasarlanmıştır. Tek bölmeli olarak tasarlanan modelin bölmesine dergilerinizi koyabilirsiniz. Çalışma ve oturma odalarında kullanılabilecek bir modeldir. 1. sınıf yonga levha malzemeden yapılan başka bir orta sehpa ise yanlardaki sandık şeklinde tasarlanmış iki ceviz rengi bölme ile dikkat çeker. Cam sehpa modelleri ise tamamen camdan ya da cam ve metal karışımıyla öne çıkar. Şeffaf, siyah gibi farklı seçeneklerinin olması tarzınıza uygun modeli seçebilmenizde kolaylık sağlar.

Zigon Sehpa Modelleri Esnek Kullanım Sunar

Bazı orta sehpa aynı zamanda zigon olarak da kullanılabilir. Bununla birlikte zigon sehpa kategorisi zengin ürün yelpazesiyle öne çıkar. Zigon sehpa iç içe geçebilen ve ayrı kullanılan sehpa olarak bilinir. Genellikle 3’lü olarak tasarlanır. Bazı modeller küçükten büyüğe doğru sıralanırken bazı modeller ise aynı ölçüdedir. 18 mm suntalam üst malzeme ve 1 mm MDF ayaklara sahip zigon sehpa modellerinde ölçüler 40x45x34 cm’dir. Küçük bir model olup az yer kaplar. Kullanılmadığı durumlarda üst üste konulur. Beyaz ve ceviz rengin kullanıldığı melamin yonga levhandan yapılan başka bir ürün dikdörtgen tepsi şeklinde tasarlanmıştır. 53,6x64x40 cm ölçülerine sahip ürün misafir geldiğinde ikramlarınızı sunabileceğiniz ölçülerdedir. Siyah metal ayaklı 3’lü sehpa ise dekoratif ve zarif görseliyle dikkat çeker. Özellikle modern bir dekorasyon tarzınız varsa dekorasyonu tamamlayabilecek bir sehpadır. Beyaz, ceviz, krem ve meşe gibi farklı renkleri vardır.

Yaşam Alanlarının Vazgeçilmez Mobilyalarından Olan Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Evinize, ofisinize sehpa seçerken öncelikle nasıl kullanacağınız önemlidir. Dekoratif amaçlı, dekoratif eşyalarınızı sergileyebileceğiniz bir orta sehpa tercih edebileceğiniz gibi geniş, aynı zamanda masa da olabilen sehpa modelleri arasından birini de seçebilirsiniz. Sehpa fiyatları seçeceğiniz modele göre değişse de kategorinin sunduğu zengin ürün portföyü bütçenize ve ihtiyacınıza göre bir model seçmenizi kolaylaştırır. Cam, ceviz, suntalam, yonga levha gibi farklı malzemelerden üretilen sehpa modelleri işlevinin yanında dekorasyonun vazgeçilmez bir parçası olarak da kendini gösterir. Diğer yandan evinizde orta sehpa yerine ya da orta sehpaya ek olarak zigon sehpa da olsun isteyebilirsiniz. Zigon sehpa fiyatları da ürünün yapısına, tasarımına ve ölçüsüne göre değişir. Daha fazla sehpa modeli görmek için Koçtaş web sitesini inceleyebilir, ihtiyacınız olan modele Koçtaş kalitesi ve güvencesiyle sahip olabilirsiniz. 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]