Bu Mevsimde Domates mi? Asla!

Evet, bu mevsimde domates almayacağıma dair kendime söz verdim. Çünkü geçen kıştan biliyorum ki aldığım domates dışı ne kadar kırmızı olursa olsun için bembeyaz olacak, sulu olacak ama tadı tuzu asla olmayacaktı. Biz kışın domates salatası yemekten vazgeçtik ama yemeklere o güzelim lezzetini vermesinden nasıl vazgeçelim? Ya yazın o en bol ve ucuz zamanında kasa kasa alıp derin dondurucuya atacağız ya annemin yazın yaptığı domates sularından faydalanacağım (ki sağolsunlar hep yazın kendilerine yaptıklarından bize de verirler ama çok yorucu oluyor..)  ya da bize sunulan diğer nimetlerden faydalanacağız.

Nedir bu nimetler? Hazır ürünler. Tamam belki hazır ürünlerdeki koruyucu maddeler şimdi aldığım o bembeyaz domateslerden daha iyi değil. Ama yemeğime renk ve koku veriyorlar..

tatdomates

Biz geçenlerde Tat‘ın doğranmış domatesi ile karşılaştık. Eşim ve ben menemeni çok severiz. Hele haftasonu kahvaltımızın olmazsa olmazı kaşarlı menemendir. Bu mevsimin domatesleri ile de olmayacağı için markette o kırmızı kutuşarı görünce dayanamadık aldık. Ama aldığımıza da pişman olmadık, tadı ve kokusu aynı yaz domatesi. Hem salçayı da kendimiz yapmıyor değil mi? Onu da hazır kullanıyorken bu kırmızı doğranmış domatesleri kullanmakta bir sakınca görmüyorum ben..

menemen

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. ben yazın kendim yapıyorum bolca rende kavanozlarımı. ve asla almıyorum ne hazırlarını ne de kış domateslerini. hem sağlıksız hem de lezzetsiz geliyor bana. ama menemen de offf yani:))

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]