Web Seminerleri -1

Şu sıralar haftasonlarımız çok hareketli geçmeye başladı. Özellikle sonbahar aylarına girdiğimizde etkinlikler de hız kazandı. Her haftasonunu dolduracak bir etkinlik oluyor. Biz de işimiz gereği bu seminerlere katılmamız gerekiyor. Bu hafta da Web Seminerlerindeydik. Botego‘nun düzenlediği web seminerleri artık her ayın ilk cumartesi günü olacakmış. Web 2.0 ve getirdikleri konuşulacak.

Kısaca seminerden bahsedeyim;
web seminerleriSeminer ITU Maçka kampüsü sosyal tesislerindeydi. Gittiğimizde seminer başlamıştı. Gökhan Ahi, web’in hukuksal boyutunu anlatıyordu. Şu sıralar sıkça karşılaştığımız site kapatma olayları ve sansürcülük konularına değindi. Katılanların bu oturuma ilgisi büyüktü açıkçası. Soruların ardı arkası kesilmedi, bir sonraki oturuma zaman kalmayacaktı neredeyse..

web seminerleri İkinci konuşmacı olan Murat Buyurgan web’in pazarlama kısmından bahsetti. Web 2.0 ‘la birlikte internetin daha da hayatımızın içine girdiğini, çocuklar ve gençlerin artık televizyon yerine interneti seçtiklerini söyledi. Bu güzel bir tespit. Artık çok sevdiğim bir dizi de olsa televizyon karşısına geçmiyorum. Dizi yayınlandıktan sonra, ertesi gün ya da daha ertesi gün youtube’dan izliyorum. Kalitesi biraz düşüyor ama olsun. Reklamsız olduğu ve istediğim zaman durdurup işime devam edebildiğim için bu yolu tercih ediyorum.

Murat Buyurgan konuşmasında ayrıca;
– Web 2.0’ın O’reilly tarafından 2004 yılında kullanılmaya başlanan bir ifade olduğunu,
– Web sitemize değil, web stratejimize odaklanmamız gerektiğini,
– Ziyaretçilerimizin görüş ve önerilerini mutlaka almamız gerektiğini,
– İnternetin yenilenme sürecinin 2 yıl ve bu sürenin gün geçtikçe azaldığını,
– Blog ları takip etmemiz gerektiğini, özellikle şirket bloglarına önem verilmesi gerektiğini belirtti.

web seminerleri3. konu ise web siteleri ve yapay zeka konusundaydı. Botego’nun kurucusu Ekim Nazım KAYA web ve yapay zeka konularına değindi. Hazırladıkları botlar sayesinde şirketlerin yardım birimlerinin yükünün hafiflediğinden bahsetti. Hali hazırda geliştirdikleri botları ve “Merve’yi Tavla” uygulamalarından bahsettiler. Merve’ye aynı cümleyi 2 kere kurdurana da bir cep telefonu hediye ettiler.

Kısacası, güzel bir etkinlik oldu. Düzenleyenlere teşekkür ediyoruz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. Çok güzel geçti ilk Web Seminerleri. Her ay bir takip etmeye çalışacağım ;)

  2. Güzel blog, güzel yorumlar… Seminerleri beğenmenize sevindik, sonrakilere de bekliyoruz :)

  3. Hahaha ben aynı cümleyi 2 kere kurdurttum..

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]