Yazın Yorgunluğunu Üzerimizden Atalım

İstekler ve planlar
1-liste.jpg
Yapmak istediklerinizi düşünün. İleriye doğru plan yapmak insanı heveslendirir. Yapmak istediklerinizi sırası ile bir kağıda yazın ve harekete geçmenin ilk adımını yaptığınızı fark edin.

***

Yorgunluktan arının
2-yorgunluk.jpg
Kuşburnu ilkbahar yorgunluğunu gidermek için iyi bir yardımcıdır. Limondan da fazla C vitamini içeren bu bitkinin çayı vücudumuzun daha fazla adrenalin salgılamasına sebep olur.

***
Görmek ve koklamak
3-koku.jpg
Kokular doğrudan beynimize etki eder ve hisleri uyandırır. Limon kokusu ferahlık verir, fesleğen canlandırır ve kahve kokusu neşe verir. Renklerin de insan üzerinde büyük etkisi vardır. Yeşil renk insanı rahatlatır ve umut verir. Yeşil bir kazak giyin veya masanıza bir kase yeşil elma yerleştirin.

***

Işık ve hareket
4-yuruyus.jpg
Küçük bir yürüyüş bile bize moral verir. Aldığımız oksijen ve güneş ışığı ile uyku hormonu melatnini yenip kış kasvetinden kurtulabilirsiniz.

***

Affedici olun
5-affet.jpg
Kızgınlık, intikam ve nefret duyguları en çok size zarar veriyor. Enerji kaybediyorsunuz ve her zaman moraliniz bozuk oluyor. Af edici olun ve herkesle barışık yaşamaya gayret edin ve hayatınızda güzel şeylere yer açın. Af etmenin ilaç etkisi yaptığı bilimsel olarak ispatlanmıştır.

***

Suyun gücü
6-suicmek.jpg
Vücudunuzu içten ve dıştan bol su ile besleyin. Sabahları dönüşümlü sıcak, soğuk (her zaman soğuk su ile bitirmeli) duş yapmak sizi harekete geçirecektir. Her gün 2 litre su içerek vücudunuzu arındırın ve parlak bir cilde sahip olun.

***
 Uyku ve onarım
7-uyku.jpg
Az uyuduğumuz bir geceden sonra moralsiz güne başlarız. Devamlı az uyuyan bir insanda erken yaşlanma ve hastalıklara karşı dirençsizlik oluşuyor. Vücudun ve beynin kendisini onarması için 7 saat düzenli uykuya ihtiyacı vardır.

***

kaynak: www.turkiyegazetesi.com

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]