Armada Otel Terasta İftarımız

Önceki gün bir yanı Sultanahmet ve Ayasofya’ya bakan diğer yanı da Marmara Denizinden Adalara bakan bir mekanda Armada Otel’in terasında iftarımızı yaptık.

Bu Ramazan’ın en keyifli, en güzel iftarlarından birini yaşadığımızı söyleyebilirim.

Daha iftar vakti gelmeden semaverde çayımız geldi masaya. İftar vakti yaklaştıkça ve hava kararmaya başladıkça ortam daha da güzelleşti. Minik bir fener kondu yanımıza. Onun loş ışığında açtık oruçlarımızı. Birbirinden güzel iftariyelikler eşliğinde..

Eşim “İftarı mı yoksa çayı mı beklediğime karar veremedim” diyerek beni güldürdü :) Ben de Armada Otel’de iftarı mı yoksa manzarayı mı daha çok sevdim karar veremedim. Ama ikisi de çok güzeldi.

 

Menüde önce mercimek çorbası vardı, ardından iftariyelikler ve peynirli salon böreği ile devam ettik. Tabi semaverde çayımızla birlikte. İçecek olarak ikram edilen Ahırkapı Şerbetini çok sevdim. İçinde gül olduğu kanaatine vardım çünkü gül kokusu geliyordu.. Ana yemekte 3 seçenek sundular bize. Patlıcanlı piliç incik sarma, iç pilavlı kuzu tandır ve dana etli hünkar beğendi. Ben Hünkar Beğendiyi seçtim. Eşim Patlıcanlı İncik Sarma’yı. Hünkar beğendiyi çok sevdim.

Yemeğin üzerine tatlı olarak yine 3 seçeneğimiz vardı. Vişneli ekmek kadayıfı, Meyveli sakızlı muhallebi ve Güllaç. Ben Vişneli ekmek kadayıfı istedim yanında dondurma ile geldi, eşim de dondurma + Güllaç istedi. Güllaç güzeldi fakat içinde gül suyu olması benim pek hoşuma gitmiyor. O yüzden Vişneli ekmek kadayıfı çok güzel bir seçimdi benim için.

Armada Otel’in iftar menüsüne özel sayfasından ulaşabilirsiniz:  http://www.armadateras.com/iftar/

Manzara eşliğinde bir yandan yemeklerimizi yiyip bir yandan da sohbet ettik. Bu keyif hiç bitmesin isterdik ama her güzel şeyin bir sonu var. Biz de şeflere teşekkürlerimizi sunarak oradan ayrıldık.

Giderken Sultanahmet’ten Armada Otel’e yürüyerek gitmeyi tercih etmiştik. Dönerken de önce Sultanahmet’e gidip biraz Ramazan etkinliklerine baktık, oradan da evimize döndük.

Bu güzel geceyi yaşamamız için bizi davet eden Zerrin hanıma çok teşekkür ederiz..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

4 Comments

  1. canım harika bir gün geçirmişsiniz bayıldım bir ara ben de keşke olaydım dedim hayırlı bayramlarınız olsun.

  2. zeynep says:

    Çok imrendim, ne güzel bir iftar olmuştur serin serin:) son fotoğraftaki sürahiyi biyerden hatrlıyor gibiyim sanki önceden annemin vardı:)

  3. admin says:

    vişnapcım :) (yani semra) teşekkürler canım, size de hayırlı bayramlar:)

  4. admin says:

    zeynepcim evet çok güzeldi, sürahiden benim anneannemin de var, gidince ondan almayı dşünüyorum :))

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]