Hayalim ve Caramel İstanbul

caramel1

Benim dilimden düşürmediğim bir hayalim vardır. İleride bir pastane açmak. Ama o içinde sadece yaş ve kuru pastaların olduğu değil de, bir köşesinde kütüphanesi olan bir kitap cafe. Hayalimde kalabalık bir şehirde değil de insanların birbirini tanıdığı küçük bir yerde açmak vardı. Daha sonra sakin bir İstanbul semtinde de açabileceğimi düşündüm. Benimkisi şu an sadece hayalden ibaret. Ama bu hayali gerçekleştirmiş olanlar da var.

Caramel İstanbul işte böyle bir yer. Onlar da sadece pasta yapmıyorlar, doğum günü, düğün, bebek geliyor gibi özel günleri güzelleştiren ürünler yapıyorlar. Sitelerini inceledim de yaptıkları gerçekten el emeği ve çok güzel şeyler.

Web sitelerinde birbirinden güzel ürünlerini sergilemişler: Caramel İstanbul

Bir gün gidip yerlerini de ziyaret etmeyi düşünüyorum. Bakalım mekanları da benim hayalimdekine benziyor mu? : )

caramel3

3 thoughts on “Hayalim ve Caramel İstanbul

  1. inan senin hayaline çok benzer bir hayalim yıllardır var. evimdeki koca kütüphanemi da yanıma alıp tıpkı evim gibi rahat edebileceğim bir cafe açmak. fonda hafif müzik, menüde hafif tatlılar ve kekler kurabiyeler, asla sohbet amaçlı değil ama sadece kafa dinlemelik, sonsuz okuma amaçlı, zamanı durduran bir cafe. kim bilir bir gün….

  2. Caramel Istanbul’dan birsey ismarladiniz mi peki? Tadi kalitesi nasil?

  3. Hayır bir şey almadım, sadece ürünlerinin görsellerini beğendiğim için yazdım.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
#güzelşeyler Yeşil, Kırmızı, Sarı

Böyle kutu gibi yeşil bir odam olsun, cıvıl cıvıl. Alttaki kırmızı mutfak gibi mutfağım olsun, sarı oda da çalışma odam...

Kapat