Salt

Bu filmin fragmanını kışın gittiğimiz bir filmde sinemada görmüştük. O günden beri ne zaman çıkacak acaba diye merak ediyordum. Eskiden action filmleri sevmeyen ben şimdi eşim sayesinde sevmeye başladım. Buna sebep bayıla bayıla izlediğimiz Bourne serisi de olabilir. Bir kaç defa izlemişizdir o seriyi ve gerçekten güzel aksiyonlar ve bilmeceler olan bir filmdi.  Bourne serisinden sonra boşluğu dolduracak filmler aradık, Matt Damon filmlerine sardık vs. ama onun gibi olamadı hiç biri tabi. Bu aksiyon arayışlarımızdandır Salt filmini de böyle bekleyişimiz. Tabi başrolde de Angelina olunca daha bir merak uyandırıyor. Kendisini Tomb Raider’la özdeşleştirmiş olduğumuzdan dolayı filmlerini pek severiz!

Geçen gün etohum’un Salt özel gösterimi düzenlediğini duyunca hemen kayıt oldum ve film günün beklemeye başladım. Dün akşam da Cevahir alışveriş merkezindeki Megaplex sinemasında izleme şansına eriştik.

Film Angelina’nın kaçırılmış ve işkence görürken “Ben Rus ajanı değilim” demesiyle başlıyor..

Angeline Jolie bu filmde “Lara Croft da kimmiş siz Evelyn Salt’u görün” dercesine aksiyonun dibine vurmuş.

Evelyn Salt bebekken ailesine öldü denilen ancak kaçırılıp Ruslar tarafından yetiştirilen bir ajan. Büyüyüp Amerika’ya yerleşiyor ve yeni kimliği ile CIA’de çalışmaya başlıyor. Günlerden bir gün, Vassily Orlov adında bir adam gelip Evelyn bunu sorguya çektiğinde bir hikaye anlatıyor. Hikaye bittiğinde öğreniyoruz ki hikayedeki kişi Evelyn Salt! Kendisi inanamıyormuş gibi yapıyor ama kovalamaca orada başlıyor. Önce kocasından haber alamıyor, onu bulmak için kaçıyor. Kovalanıyor. Bir ara kusursuz bir Rus ajanına dönüşüyor. Ama Salt gerçekten öyle biri mi? Sorusunu sormamıza neden oluyor…

Filmin tüm konusunu buraya yazmayacağım elbette. Merak edip bu filme gidilir mi diyenler için, elbette gidilir. Özellikle action ve maceradan hoşlanıyorsanız. Bourne serisini izlemiş ve sevmişseniz. Ki bu filmin de devamı gelecek gibi görünüyor.

Filmden çıkışta etohum tişörtleri ile bizi uğurladılar. Teşekkür ediyoruz..

Filmin Fragmanı:

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]