Roma’ya Sevgilerle / To Rome with Love

Geçtiğimiz Cuma akşamı bütün haftanın yorgunluğunu atmak için sinemaya gidelim dedik. Bir önceki gün de twitter’dan Roma’ya Sevgilerle filmine bilet kazanmıştım. Onu izleyelim istedik. Sinemadan önce strabucks’ta bir kahve molası verdik sonra filme girdik.

Filmin oyuncu kadrosu oldukça kalabalık. Woody Allen, Roberto BenigniAlec Baldwin , Penélope CruzEllen Page ve daha bir çok isim  mevcut. Roma’da geçen ve farklı hayatları konu alan film oldukça eğlenceli geçti.

Farkettim de son zamanlarda sinemada hep aksiyon filmleri izlemişiz. En son Bourne Legacy ‘yi izlemiştik (tam bir fiyaskoydu, Bourne 3’lemesine ihanette resmen…) Ondan önce de hep aksiyon filmlerine gittik. Genelde romantik komedileri seven ben artık eş durumundan aksiyon filmlere de ilgi duyar oldum :)

Gelelim Roma’ya Sevgilerle filmine.

— Bundan sonrası spoiler içerebilir —

Roma’nın ünlü aşk çeşmesi ile başlıyor film. Olaylar tam da orada devam ediyor. Bir trafik polisinin gözünden Roma’da yaşananlar. Amerika’dan gelen turist bir kızın Roma’lı bir gence aşık olması ile devam ediyor..

Filmde Ellen Page ‘i görmek beni çok sevindirdi. Onun filmlerini hep sevmişimdir Juno’dan beri. Ancak buradaki rolü beni biraz gıcık etti. Arkadaşının sevgilisini ayartan daha sonra da bırakıp giden, hayali nedir belli olmayan bir kızdı.

Diğer yandan filmde enn çok güldüğüm sahne, operaya duşta çıkan adamdı :) Sesi duşta çok iyi çıkıyor diye operayı duşta söylüyor.

Onun dışında 1 günde şöhret olan sıradan memur bir adam vardı ki o da beni gülmekten öldürdü. Sabah tıraş olurken ne kullandığından boxer ya da slip don giyip giymediğine kadar varan saçma sapan soruları habercilerin adama sormasıydı beni güldüren.

Kısaca keyifli, izlenesi bir film yapmış Woody Allen. Hem yazmış, hem yönetmiş hem de oynamış.

Roma’yı merak edenler, romantik komedi sevenler izlemeli..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]