Nikah Elbisesi Seçiminiz Nasıl Olmalı?

Hayatınızın en güzel evetini diyeceğiniz günde yıllarca hayalini kurduğunuz gelinliğe sahip olmaya var mısınız? Gelinlik modelleri arasında aradığınız sade bir seçenek olabilir. Ya da bohem tasarım gelinlik seçeneklerine daha yakın olabilirsiniz. Yine yaz mevsiminde seçim yapacağınız gelinlik modelleriyle güz veya kışın olacak merasiminizde giyeceğiniz gelinlik birbirinden farklı olabilir. Yazlık düğün elbiseleri içerisinde askılı, straplez modeller en yaygın tercih edilenler arasındadır. Ama aslında karar verilmesi gereken ilk şey; nikah elbisesi veya nikah gelinliği giyilip giyilmeyeceği konusudur. Bu konuda konseptiniz ve nikah mekanınız belirlendiyse daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

Gelinlik Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Nikah törenlerinde giyilecek kıyafetlerin gelinlik veya elbise olarak seçilip seçilmeyeceği şartlara bağlı olarak değişir. Son dönemlerde yaygın olarak nikah ve düğün gününün farklı olması sebebiyle gelinler ayrı bir tören olduğu için nikahlarında elbise tercih ediliyor. Renk olarak beyaz, krem, sarının açık tonlarının yaygın şekilde kullanıldığı elbise gelinlik modellerinde koyu renkli seçenekler de tercih edilebiliyor. 

Nikahınız için gelinlik modelleri seçerken vücudun proporsiyonuna uygun seçimler önemli. Hazır gelinlikler arasında bu seçenek kişiyi daha zorlayabilecekken özel dikim gelinliklerde kişiye özel üretim olduğu için vücudun orantısına göre gelinlikler üretilir. Özel dikim sayesinde vücudu güzel gösteren orantı değerlerine uygun tasarımlar ortaya çıkar. Nikah elbisesi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da nikahtan önce veya sonra yapılacak etkinliklere uygun seçimler yapmanız önem arz eder. Örneğin; nikah merasimi sonrasında nikah eğlencesi olarak bir yemek organize ettiyseniz orada da sizin rahatınızı sağlayacak modeller tercih edilmelidir.

Tasarım Gelinlik Nasıl Olur?

İstediğiniz nikah gösterişten uzak, sade bir tören olabilir. Bu törenin samimiyetine uygun sadeliği temsil eden A kesim gelinlik modelleri tercih edilebilir. Ya da nikahtan sonra kokteyli bir eğlenceniz varsa nikah elbisesi olarak tül ve şifon kumaşlardan yapılmış uçuş uçuş tasarım gelinlikler tercih edilebilir. Helen tipi gelinlik modelleri tarzıyla ve eğlenceli aksesuara uygun yapısıyla bu tarz nikahlarda kullanılabilir. Evlilik için sadece nikah yapabileceğiniz gibi nikahan sonra ayrıca bir düğün de tercih edilebilir. Bu durumlarda birbirinden farklı konseptlere sahip gelinlik seçimleriniz olabilir. Elbise gelinlik modellerini nikah törenlerinizde kullanırken düğününüzde de hayalinizde o kabarık prenses gelinliği giyebilirsiniz. Tasarım gelinliğin en önemli özelliği de budur. istediğiniz konsept ve törenlere uygun şekilde seçim yapmanız özel dikim gelinlikler sayesinde kolaylaşır. Gelinliğinin kendisine özel olmasını isteyen gelinler özel dikim üretim tercih ederek hayalini gerçekleştirebilirler. 

En Özel Gününüzü Güzelleştiren Nikah Gelinlik Modelleri

Şahitler önünde; mutluluğa, aşka, sevdiğiniz insan ile birlikteliğe evet dediğiniz o günde gelinlik seçiminiz ile de ön plana çıkarsınız. Gelinlik modelinize karar verirken hazır dikilmiş ürünlerden referans alarak hayaliniz kurduğunuz gelinliğe sahip olabilirsiniz. Mesela etek tipini beğendiğiniz bir model ile yaka modelini beğendiğiniz başka bir gelinlik modelini özel dikim sayesinde zevkinize uygun olarak üretim yaptırabilirsiniz. Son dönemde trend olan retro nikah elbiseleri ise kabarık kollu, puantiye kumaş detaylı tasarımları ile öne çıkıyor. Siz de cool bir gelin olmak için metro modellerden yana kullanabilirsiniz tercihinizi. After parti ile nikah sonrası eğlenceye devam edecekseniz kısa gelinlik elbiseleri arasından seçim yapabilirsiniz. Elbise gelinlik modellerini gelinler her ortama uyduğu ve rahat olduğu için genelde tercih eder. Bir başka şıklığa etki eden şey; nikah elbisesi seçimi yaparken açık renkler dışında başka bir renk tercihidir. Örneğin; pembe renk nikah elbisesi tercih ederek romantik bir görünüşe sahip olabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz o gelinliğe karar vermek ve sahip olmak için Alisse nuerA’yı ziyaret edebilirsiniz. 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]