Ne izlesem diye düşünenlere

Evde sinema keyfi başkadır. Sinemada olduğu gibi koltuğa büzülmek zorunda kalmazsın, uzanırsın koltuğa, gel keyfim gel modunda izlersin filmini. Bir de yanında patlamış mısır oldu mu tamamdır.

Biz iki haftasonudur eşimin iş yerinden projektörü getirmesiyle tabiri yerindeyse “dev ekranda” evde sinema keyfi yapmaya başladık. İzlediğimiz filmler de bu ekranın hakkını versin diye özenl seçildi.

İşte haftasonu ya da başka bir zaman diliminde ne izlesem derdine düşenlere güzel film önerileri.

Devrim Arabaları
devrim-arabalari

Uzun zamandır izlemek istediğimiz bir film Devrim Arabaları. Filmin hikayesini çok iyi bilsek de, canlandırmasını izlemek başka oluyormuş.Filmin sonunda hayal kırıklığı, üzüntü ve o devirde yaşananların şimdi bile değişmemesi insanın canını acıtıyor. İzlenmesi ve ders alınması gereken güzel bir film.
www.devrimarabalari.com

Kehanet (Knowing)

knowing

Nicolas Cage’den süper bir fantastik+ gerilim karışımı bir öykü. İçinde Nicolas Cage’in olduğunu görüp de bu film izlenmez demeyin. Kehanet adından da anlaşılacağı gibi gelecekte olabilecek bir olayı tahmin etmeye dayanıyor. Küçük bir kızın 50 yıl önce zaman kapsülüne koyduğu kağıttan çıkan sayılar acaba 50 yıl sonra neyi ifade ediyor? Sürükleyici bir film..
www.knowing-themovie.com/

9 (Dokuz)

9

Tim Burton’dan muhteşem bir animasyon film. Diğer uçuk kaçık filmlerinin yanı sıra bu film bence mükemmel olmuş. Gereksiz abuk subuk yaratık yok, konu güzel, animasyon şahane. Film hiç bitmesin istiyorsunuz ne yazık ki kısa bile geliyor. Konusu, dünyayı sonunda robotlar ele geçirir (terminator ve bilimum Amerikan filminden hatırlayacağımız üzere..) ve insanlık yok olduğunda onların yerine geçecek canlılar kalmalıdır! Burada bez bebekler imdada yetişir ama bir sorun vardır. Bu bebekler robotların karşısında durabilecek midir? Güzel bir fantastik öykü..
Filmin web sitesi.

12 Tuzak (12 Rounds)

12rounds

Aksiyon filmlerini sevmem ama işin içinde bulmaca çözme ve polisiye olaylar girerse tadından yenmez bir hal alıyor. Bu filmimizde de müthiş bir bulmaca var. Filmin akışında olaylara siz de kafa yormaya başlıyorsunuz. Film birden puzzle’a dönüyor. Filmin konusu, polis olan ana kahramanımız bir gün azılı bir suçluyu yakalar. Ama o polisi asla unutmayacaktır. Hapisten kaçtığı gibi polisi bulur ve sevdiklerine zarar vererek bir oyun başlatır. Oyun 12 bölümden oluşur. Ama suçlu ya polisi kandırıyorsa?
Filmin web sitesi.

Monsters vs Aliens

monstersvsalien

Ve uzun zamandır izlemek istediğim bir animasyon. Canavarlar uzaylılara karşı. Onu Monsters inc. kadar sevemeyeceğimi biliyordum ama çok komikler. Filmin konusu evlenme hazırlıkları yapan Susan’ın başına bir göktaşı düşmesi ile başlıyor. Susan büyüyor, büyüyor sonunda bir dev oluyor. Onu bir merkese kapattıklarında diğer yaratıklarla tanışıyor. Daha sonra uzaydan gelen bir varlığa karşı koymaları için devlet onları görevlendiriyor karşılında ise özgürlüklerini vaadediyor. Filmde en sevdiğim karakter beyinsiz Jel oldu :)
Monsters vs Aliens

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

6 Comments

 1. ne güzel bu kadar filmi sanırım ancak bir yıl gibi zaman zarfına sığdırabiliriz biz. sağolsun bizim bızdık asla imkan vermiyor, ama tavsiyelerini dikkate alacağım, hele de Devrim arabaları çok merak ettiğim bir film benim de. teşekkürler

 2. admin says:

  Yasemincim oğlun biraz daha büyüsün bak o zaman birlikte ne güzel filmler izlersiniz :))

 3. Cüneyt says:

  Bu filmler bana gelecek umarım. Yemekler gibi bunlardan da canım çekti:))

 4. admin says:

  Gelcek gelcek hepiciği gelcek :))

 5. derya says:

  hiccc birini sevmem zaten hepsi cook kotu

 6. admin says:

  derya, kötüyse izlemezsiniz o zaman zorla değil ya :)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]