Yaşasın yemek yapmak!

23415795-24352259-300×150.jpg

Yemek yapmayı çok seviyorum. Evlendiğimden beri yemek yapıyorum. Yani yaklaşık iki senedir. Evet, ondan önce hiç yemek yapmadım. Makarna, salata ve hazır çorba dışında. Çok şanslıydım bu konuda, sağolsunlar anneannem ve annem birbirinden güzel yemekler yapıyorlardı zaten. Benim yapmama gerek yoktu. Ama mutfakla baş başa kalınca hiç zorluk çekmedim. Çünkü ailem bana gerekli bilgileri vermişti ve püf noktalarını öğrenmiştim. Evlendiğimde de yemek yapmaktan bıkmamış bir haldeydim böylece. Hep değişik şeyler denemeyi seviyorum bu yüzden. Yemeğin zoru yoktur, sadece çok zaman alan yemekler vardır bana göre. Yiyenler de yemeklermi beğeniyorsa dünyanın en mutlu insanı ben oluyorum. Bu konuda en büyük destekçim eşim sağolsun. Yemek yemeyi çok sever.

Bu blog bir yemek blogu değil. Olmasını isterdim, ama düzenli bir yemek günlüğü tutacak cesaret yok bende. Nice yaptığım orjinal yemekler fotoğraflanmayı unutulup gitmiştir. Ya da bazen koşturmacadan günlük yemekler yapıyorum ve bu sitede yayınlanmaz deyip geri çekiliyorum. Siteye özel yemek yapmak da benim boyumu aşıyor sanırım.

Nereden geldim bu konuya.  Çok sevdiğim bir oyun olan Diner Dash‘ın yeni versiyonu çıkmış ve ben yine çok sevindim. Bu oyunda amaç yemeklerini müşteriye sunmak ve onları memnun etmek. Benim de yemek yaparken en çok mutlu olduğum nokta yemeğin sunumu ve yiyenlerin bana gülümsemesidir. Bu oyunu o yüzden seviyorum.

cookingdash_180×180.jpg

Bu yeni oyunda yemekleri servis eden değil, yemek yapan rolündeyiz. Yine çok eğlenceli : )

Oyunun demo sürümünü buradan indirebilirsiniz.

İyi eğlenceler ; )

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]