Nazlı Pınar Yerin, Çini Sanatçısı, Yetenekli Kadınlar

Bu hafta Yetenekli Kadınlar bölümünde sizlerle muhteşem Çini eserler hazırlayan Nazlı Pınar Yerin hanımı tanıştıracağım. İnstagram malumunuz bir derya. Bu deryada insan iyilikleri güzellikleri de görüyor, kötülükleri de malesef. Ama çok şükür ki benim karşıma böyle yetenekli ve tatlı insanlar çıkıyor. Nazlı Pınar hanımı da instagram’daki gezintilerim sırasında tesadüfen gördüm. Yaptığı Çini çalışmalarına hayran kaldım.. Hemen bir mesaj gönderdim ve sağolsun da bana geri döndü :) Şimdi onun kaleminden kim olduğunu öğrenelim ve güzel işlerine bakalım.

Nazlı Pınar Yerin (Çini Sanatçısı)

“1980 yılında Ankara’da doğdum. Evliyim, Yağmur ve Doğa adında 2 kızım var.
1991 yılında resim de Türkiye birinciliğim var. Daha sonra Hacettepe Jeoloji Mühendisliğini bitirdim. Sonrasında Olgunlaşma Enstitüsinde 2 sene Seramik okudum. O sırada çiniyle tanıştım. Okulum bittikten sonra da çiniyi daha detaylı öğrenmek için, İznik’te bir atölyede 6 ay çıraklık yaptım. Ankara’ya döndükten sonra 2005 yılında Lalenaz Çini Atölyesini açtım. O günden beri klasik ve modern desenlerle bu sanatı yaşatmaya ve isteyenlere öğretmeye devam ediyorum.”

Şimdi sizi Nazlı Pınar hanımın işleri ile baş başa bırakıyorum.

Tüm işleri o kadar güzel ki, ama burada paylaşmamız imkansız. Nazlı hanımın instagram adresinden tüm işlerine ulaşabilirsiniz https://www.instagram.com/nazli_pinar_yerin/

Sevgiler..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]