Marnie Oradayken, When Marnie Was There

when marnie was there marnie oradayken posterEvde tadilat işleri sürerken, geceleri film izlemek en büyük zevkimiz oldu..

Düşünün 2 odanın eşyaları 1 odaya ziplenmiş (sıkıştırılmış) ve biz film izleyerek kendimizi başka dünyalara götürmeye çalışıyoruz. :) Halimiz komik ama film izlemek çok keyifli.

Bu film günlerinde ne zamandır izlemek istediğimiz Ghibli stüdyosundan çıkan sağlam bir anime olan Marnie Oradayken‘i seçtim.

İyi ki de seçmişim, her studio Ghibli filminde olduğu gibi bunda da büyülendim..

Duyduğuma göre bu ghibli’nin son animasyon filmiymiş… Miyazaki son filmi Rüzgar Yükseliyor (Wind Rises) ile bu işi bıraktığını açıklamıştı.. Buna çok üzülmüştüm. Şimdi de yine onun kurduğu Studio Ghibli son animasyon filmini yaptığını ve uzunca bir süre ara verdiğini açıklamış. Üzülmedim desem yalan olur..

when marnie was there marnie oradaykenMarnie’nin muhteşem malikanesi..

Gelelim filmin konusuna..

Anna pek de arkadaş canlısı olmayan bir kızdır. Teyzesiyle yaşayan Anna sağlık sorunları nedeniyle, şehirden biraz uzaklaşıp sakin bir kasabaya gönderilir. Orada da pek arkadaşı olmaz.

Ta ki terkedilmiş malikaneyi bulana kadar. Orada yaşayan Marnie ile Anna çok sıkı dost olurlar. Ama Marnie ve ailesinde bir gariplik vardır. Yaşadıkları malikanede de..

Anna Marnie ile birlikte olduğu zamanlarda kendini çok iyi hissetmektedir. Tıpkı eski bir dostun yanında olduğu gibi. İkisinin yakınlaşmaları çok garip görünse de filmin sonunu izleyince her şey çok mantıklı geliyor. Sonunu söylemeyeyim izleyenlere sürpriz olsun.

Bugüne kadar izlediğim animelerin içinde en keyiflisiydi diyebilirim. Komşum Totoro hariç.. Onlarca kez izlesem de sıkılmayacağım bir anime çünkü.

Eğer vakit bulur da izlerseniz siz de çok seversiniz :)

Şimdi sizi filmden muhteşem kareler ile baş başa bırakıyorum..

when marnie was there marnie oradayken when marnie was there marnie oradayken when marnie was there marnie oradayken when marnie was there marnie oradayken

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. Animeleri sevenlerdenim not alacağım bunu

  2. clara’ya benziyor kız. heidi’nin clarası :)
    benim neden animelerla aram yok.
    ama bak buna rağmen ilgimi çekti ;)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]