Kusursuz Bir Genç Odası Dekorasyonu için Bilmeniz Gerekenler

Evin en renkli ve enerjik mekanlarından biri olan genç odasını dekore ederken hem eğlenceli dakikalar geçirmek istiyor hem de işin sonunda mükemmel bir sonuca ulaşmayı hedefliyorsanız, biraz özenli çalışmalısınız. Alanın boyutlarını, elde etmek istediğiniz tarzı önceden belirlemeli ve ihtiyaç listesini eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Sonrasında keyifli bir alışveriş süreci ile işe başlayabilirsiniz. Dinamik ve kusursuz bir genç odası tasarımı için ihtiyaç duyabileceğiniz farklı ürünleri Enza Home’da bulabilirsiniz. Kaliteli ham maddelerden elde edilen mobilyaların oluşturduğu takımları farklı aksesuar ve yardımcılarla tamamlayarak hayallerinizdeki alana kısa sürede kavuşabilirsiniz!

Uygun Boyutlarda Genç Odası Takımını Seçin veya Oluşturun

Dekorasyona en büyük parçalardan başlayabilirsiniz. Elbette bu noktada yapılabilecek en iyi şeylerden biri temel ihtiyaçları bir araya getiren genç odası takımlarına yönelmek. Daha interaktif bir çözüm arayışı içerisinde iseniz de parçaları kendiniz seçebilir, takımı dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Enza Home, size bu noktada büyük kolaylık sunar. Genç odası takımları içerisinde yer alan parçaların opsiyonel boyutları sayesinde beğendiğiniz takımı alana uygun hale getirebilirsiniz. Ayrıca takıma farklı ürünler ekleyerek çok daha kullanışlı bir alan tasarlayabilirsiniz. 

Genç odası takımlarında genellikle karyola ya da baza, yatak, yatak başlığı, gardırop, komodin ve çalışma masası yer alır. Elbette bu parçalar şık ve kullanışlı bir alan yaratmak için yeterli. Ama daha geniş odaları çok daha etkili bir şekilde kullanabilmek için birkaç ek yapabilirsiniz. Genç kızlara özel bir alan kurgularken dresuar ve puf çeşitlerini kullanabilirsiniz. Küçük bir güzellik ve makyaj istasyonu oluşturabilirsiniz. Erkek genç odası modellerine de puflar ve televizyon ünitesi ekleyerek alanı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. 

Genç Odası Aksesuarları ile Dekorasyonu Tamamlayın

Temel mobilyaları seçtikten sonra alana renk katacak aksesuarlarla devam edebilirsiniz. 

  • Genç odası halı modelleri dinamik desenleri canlı renklerle bir araya getiren parçalar olarak karşımıza çıkıyor. Siz de seçtiğiniz mobilya stiline uygun bir halı ile zemini hareketlendirebilirsiniz. 
  • Modern ve yalın çizgilerin hakimiyetindeki takımları renkli genç odası perdeleri ile canlandırabilirsiniz. Kız ve erkeklere özel farklı desenlerin yer aldığı canlı renklerdeki perdeler alanın enerjisini yükseltmek için ideal.  
  • Genç odası avize ve abajur çeşitleri arasından renkli ve dekoratif parçalar tercih edebilirsiniz. Projeksiyonu andıran lambader çeşitleri film tutkunu gençlerin en sevdiği modeller arasında. Minimal çizgilerin hakimiyetindeki avizeler her genç odası takımına uyum sağlayabildiği için çok tercih ediliyor. Gövdesi ayarlanabilen masa lambaları ise gençlerin çalışma saatlerine konfor katıyor. 

Konfordan ve Fonksiyonellikten Ödün Vermeyin

Genç odası için seçilen her ürünün rahatlıkla kullanılabilmesi ve işlevsel olması gerekiyor.

  • Gelişim çağındaki gençlerin uyku düzeni sağlık açısından oldukça önemli. Bu nedenle seçilen yatak ergonomik olmalı, deliksiz ve kaliteli bir uyku tecrübesi sunabilmeli.
  • Birçok ebeveyn çocuğunun düzensiz olmasından şikayet eder. Bu sorunu ortadan kaldırmak için gençlere fonksiyonel depolama alanları sunmak gerekiyor. Çekmeceli komodinler, farklı alanlara bölünmüş gardıroplar daha verimli bir çözüm sunduğu için alanların daha derli toplu olmasını sağlar.
  • Çalışma masası hem ergonomik hem de fonksiyonel olmalı. Çalışma saatlerinde bedeni yormayan sandalye modelleri ile tamamlanmalı ve farklı kırtasiye malzemelerinin yerleştirilebileceği yeterli alanı sunmalı.   
  • Hem alan hem de çalışma masası için seçilen aydınlatma gözü yormadan alana ışık vermeli. Bu, gençlerin göz sağlığı için oldukça önemli. 

Enza Home sizlere uygun genç odası takımı fiyatları ile dilediğiniz alanı yaratma şansı tanıyor. Siz de hayalinizdeki takımı Enza Home farkı ile satın alabilirsiniz. Ürünleri dilediğiniz gibi kombinleyebilir, kendi takımınızı oluşturabilirsiniz. Genç odası tasarımını tamamlamak için ihtiyaç duyduğunuz parçaların tamamını Enza Home’da bulabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]