Mutfak Düzenlemesi İçin Yaratıcı Ve Modern 5 Fikir

Evlerde sıklıkla zaman geçirilen alanlardan biri de mutfaklardır ve haliyle bu alanların gayet derli toplu bir görünüm sergilemesi istenir. Mutfakların düzenli görünmesi, kullanışlı bir form kazanması için öncelikle mutfak düzenleme fikirlerini hayata geçirmeniz gerekir. Bu sayede gayet küçük bir mutfağın bile daha düzenli, daha fonksiyonel bir form kazanmasını sağlayabilirsiniz. Peki, neler yapılabilir, hangi fikirler uygulanabilir? İşte öneriler… 

  1. Çekmece Düzenleyiciler 

Mutfaklarda en fazla sayıda eşyanın bir arada depolandığı alanların başında çekmeceler geliyor. Eğer çekmecelerde düzenli bir görünüm elde ederseniz küçük ebatlarda pek çok eşyayı aradığınızda anında bulabilirsiniz. Bunun için de rotanızı çekmece düzenleyicilere çevirmenizde fayda olacak. Artık envai çeşit model seçeneği sunabilen çekmece düzenleyicileri siz de deneyin!

  1. Bol Miktarda Raf

Elbette düzenli ve güzel görünen mutfaklarda olmazsa olmazlardan biri de raflardır. Boş olan duvarları raflarla değerlendirebilir ve böylelikle daha fazla sayıda depolama alanına sahip olabilirsiniz. Mutfakta kullanıma uygun olan raf çeşitlerinden temin etmeniz durumunda dizayn ettiğiniz mutfağın formunu yıllarca korumanız da mümkün hale gelecektir. Olabildiğince çok seviyeli olan raf modellerine yönelmeye özen gösterin. 

  1. Saklama Kavanozları 

Özellikle cam materyalden hazırlanan saklama kavanozları da pek çok gıdanın sağlıklı ve hijyenik bir şekilde muhafaza edilmesine olanak tanır. Bu sayede kutu bakliyat gibi gıdaların ambalajları içerisinde karmaşık bir görüntü sergilemesini de önlemiş olursunuz. Bir anlamda mutfağınızın şıklığını taçlandırmanın yollarından birinin cam saklama kavanozları kullanımı olduğunu söyleyebiliriz. 

  1. Ayaklı Sepetler 

Son yıllarda kullanımı daha da artan ayaklı sepet çeşitleri de mutfakları düzenlemenin en kolay yollarından biri oluyor. Çoğunlukla hasır sepetler kullanılarak hazırlanan bu ürünler ekstra bir depolama alanı sunuyor olmasıyla da ön plana çıkıyor. 

  1. Kapı Arkası Panolar 

Küçük bir mutfağa bol miktarda malzeme yerleştirmenin kolay yollarından biri de kapı arkasına asılan delikli panolardır. Bu sayede tavadan kepçeye kadar pek çok malzemeyi bu bölümde depolayabilirsiniz. Eğer daha fazla sayıda fikir görmek isterseniz mutfak düzenleme ipuçları için hemen Intema internet sitesini ziyaret edin. En yaratıcı fikirleri bu sitede görebilir ve siz de kendi mutfağınıza kolaylıkla uyarlayabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]