Julie and Julia

julie&julia

Bu film sevdiğim ve bir daha izlemek istediğim filmler kategorisinde yerini aldı. Bu filmi sevme nedenim sadece mutfakta geçiyor olması, yemek yapılıyor olması değil, karakterlerden birinin “blog yazarı” olması.

Filmin konusu kısaca şöyle:

Julie, 30’lu yaşlara merdiven dayanmış genç bir hanım ama hâla ne yapacağını bilemeyen, hangi konuda uzmanlaşsam diyen biri. Julia Child ise 60’lı yıllarda yazdığı bir kitapla Amerikan kadınlarına yemek yapmayı öğreten yemek kitabının yazarıdır. Julie, Julia Child’ın yemek kitabından esinlenip onun tariflerini denemeye ve bir blog açmaya karar verir. 365 günde 524 tarif deneyecek ve bunları her gün blogunda paylaşacaktır. Julie kendini iyice Julia Child’a benzetmeye başlamıştır ama etrafındaki ona destek yerine köstek olmaktadırlar. Acaba Julie 365 günde 524 tarifi deneyip Julie ve Julia Projesi adını verdiği projesini bitirebilecek midir?

Bu film gerçekten yaşanmış bir olaydan alınmış. İnternette biraz araştırma yapınca Julie ve Julia ‘nın gerçekten var olduğunu görebiliyoruz. Julie’nin filmde de geçen blogu: The Julie/Julia Project

Julie Powell’in yazdığı kitabı: Julie and Julia: My Year of Cooking Dangerously

Julia Child’ın da bir videosunu buldum, filmi izlediğinizde göreceksiniz ki Meryl Streep karakteri mükemmel canlandırmış.

julie&julia2 julie&julia3

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

4 Comments

  1. Gerçekten filmde Julia Child çok güzel canlandırmış.. Az çok yemek yapmayi seven, hele de blog yazan kadınların izlemesi gereken bir film :)

  2. Çok severek izlemiştim ayrıca yorumunuz için de tşkler :)

  3. admin says:

    Rica ederim ne demek, asıl ben teşekkür ederim yorumunuz ve ziyaretiniz için :)

  4. bende bu filmi dün izledim. Gerçek hayattan alıntı olması daha inandırıcı ve izlenesi, özellikle blogu olanlar için.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]