Merhabalar,

Daha önce izlediğim diziler diye bir yazı yayınlamıştım. O da 2014 ‘e tekabül ediyor. Benim izlediğim diziler ve muhtevaları değişti elbette bunca süre içinde..

Buraya günlük (blog) diyorum ama günlük yaptıklarımı yazmıyorum, ayıp ediyorum be günlük…

Ben dizi izlemeyi çok severim. Evet, tahmin ettiğiniz gibi yabancı dizi :) Türk dizilerini izlemeye ömrüm yetmiyor, çok uzunlar :D Yine de Kiralık Aşkı ve Hayat Şarkısı‘nı seviyorum. Onları da reklamsız izleyebiliyorum.

Şimdi en güncel hali ile, sevdiğim, izlediğim ve bittiğine üzüldüğüm dizilerim:

Yeniler!

mr-robot

Mr. Robot

Bu aralar teknolojik diziler favorimiz. Bu diziye de geçen sene başlamıştık. Şu sıralar 2. sezonu başladı. Güzel bir kurgu, bolca hacker hikayesi ve kafayı sıyırmış bir başrol var. İlk sezon daha hareketliydi ama bu sezonda biraz durgun  geldi. Geçen sezon izlerken beynim patlıyordu neredeyse :D

 

halt-and-catch-fire

Halt And Catch Fire

23 Ağustos’ta 3. sezonu başlayacak olan dizide bilgisayar ve internet devriminin oluşumu anlatılıyor. İlk bilgisayarlar, ilk oyunlar, ilk internet gibi şu an bizi heyecanlandırmayan ama dönemin en heyecanlı zamanları. 80’li yıllarda geçen dizideki başrol oyuncular çok sağlam. 3. sezonun başlamasını merakla bekliyoruz :)

Durun şuraya giriş introsunu koyayım:

the-night-of

The Night Of

Dün akşam başladığımız dizi. Sadece 1 sezon sürecek ve 8 bölümden oluşuyor. Şu an 5 bölüm yayınlanmış durumda. Dizi oldukça karanlık. Sürekli hapishanede geçiyor. Halinize şükretmenizi sağlayacak bir dizi.
Pakistanlı bir gencin başına gelen bir cinayet vakası. Olayın Amerikada geçmesi oranın mahkeme sistemini ve insanların yabancılara bakış açısını çok güzel bir şekilde anlatıyor.

Bittiğine üzüldüklerim :’)

downton-abbey

Downton Abbey

Bitmesin diye gıdım gıdım izlediğim dizinin de sonu geldi :( Uzun zaman oldu biteli ama geri dönüp tüm bölümlerini tekrar izleyebilirim.. Lady Mary’nin kibirli tavırları, Mr. Carson ve Mrs. Hughes’un aileye bağlılıkları, Mr. Bates ve Anna’nın aşkları.. Evin babası Kont Crawley (vay!) ve eşi Cora’nın birbirine olan düşkünlükleri, hiç anlaşamayan Lady kız kardeşler.. Ben böyle bir dizi izlemedim daha önce. İngilizleri hiç sevmem! Ama bu dizi onları öyle iyi göstermiş ki, neredeyse inanacağım! Yok canım :) Ama keşke bitmeseydi :” Unutmazsam bu dizi ile ilgili bir yazı yazayım.

Bu dizinin de girişini buraya koyayım:’

 

person-of-interest

Person Of Interest

Bu diziyi eşim izlerken bakıyordum. Konusu ve kurgusu oldukça güzel bir diziydi. Tüm sezonları izlemedim ama sadece son sezonu izledim. Bazı saçmalıklar olsa da, bittiğine üzüldüğüm dizilerden.

pushing-daisies

Pushing Daisies

Halt And Catch Fire dizisinin başrolü Lee Pace‘nin başrolde oynadığı dizi :D Böyle çok uzun oldu ama o adam nerede oynamıştı derken bu diziyi buldum. Amelie tarzında fantastik romantik bir dizi. Şu an yayında olmasa da arada açıp eski bölümleri izliyorum, çerez niyetine.

 

Yeni sezonda merakla beklediklerim:

Claire Danes as Carrie Mathison in Homeland (Season 4, PR Art). - Photo: Jim Fiscus/SHOWTIME - Photo ID: HomelandS4_PRArt_01.R

Homeland

Amerika’nın Homeland Security’sinin anlatıldığı dizide olaylar günümüzdekilerle aynı eksende işliyor.. Neredeyse olayları bildiklerini düşüneceğim. Çok uzun süre ara veriyor ve dizinin tadı kaçıyor. İlk sezon ne güzeldi. Yine de merakla beklediklerim arasında..
Ocak 2017’de çıkacağı söyleniyor.

 

The-Big-Bang-Theory

Big Bang Theory

Doya doya gülünecek bir dizi :) Şu an 10. sezonunu bekliyoruz ve her sezon bıktırmadan kendini izletiyor. Akıllıca esprileri de cabası. How I met your mother’dan sonra en sevdiğim dizilerden. Başlasa da gülsek :D
Eylül ’16 da çıkması bekleniyor.

silicon-valley

Silicon Valley

Bir diğer çok güldüğüm dizi. Dizide favori karakterim Erlich Bachman :D Ondan sonra Richard Hendricks geliyor. Dizi Silikon Vadisinde yaptıkları projeye (Pied Piper) yatırım arayan girişimcilerin bu yolda batıp çıkmalarını espirili bir dille anlatıyor. Dizide adı geçen bir diğer şirket olan Hooli ‘nin google olduğunu bilmiyormuş gibi yapalım ;)
’17 bahar aylarında çıkması planlanıyor.

 

bates_motel

Bates Motel

İşte benim dizim!
Konusu, bir annenin oğluna aşırı bağlılığı ve oğlunun da annesine aşırı bağlanması olarak açıklayabilirim..
Norma’nın ölümünden sonra (spoiler mi? yok canım herkes biliyor! :) aşırı üzüldüğüm dizi. Bundan sonra Norman’ın nasıl delirdiğini izleyeceğiz hep birlikte. Ama kült dizi!
’17 bahar aylarında çıkması planlanıyor.

Bonus:

scrubs

Scrubs 9. Sezon

Geçen hafta bizi aşırı heyecanlandıran bir olay oldu. İzlemediğimiz bir Scrubs sezonu bulduk. İnanılmaz! Bittiğine aşırı üzüldüğümüz dizinin yeni bölümlerini bulmaz, denizde inci bulmak kadar güzeldi. Tabii ki sevgili eşim sayesinde 13 bölümü 1 haftasonunda tükettik :D Siz de bir bakın belki izlememişsinizdir ;)

Son olarak dizilerin yayınlanma tarihlerini gösteren bu site ile noktayı koyayım: Tv Calendar

Dizilerin başlıklarına tıklayıp imdb adreslerine gidebilirsiniz ;) Bana dizi önerisinde bulunabilirsiniz, çok mutlu olurum :)

 

Beni sosyal medyada takip edebilirsiniz:

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi