Dün akşam eşimle birlikte Blog Ödülleri‘nin yapılacağı Point Otel’deydik. 15.00 ‘de başlayan programa 19.00’da dahil olabildik. Otele vardığımızda Erdil Yaşaroğlu’nu sunumu başlamıştı. Biz de dinlemeye koyulduk. Karikatür çizmeye nasıl başladığından, nasıl espiri bulduğuna kadar her şeyi espirili bir dille anlattı. Adeta tek kişilik gösteri gibiydi. Bazı karikatürlerini de detaylı inceledik hep birlikte.

Saatler 20.00’a gelmeye başlayınca 1 alt kata indik. Yani ödüllerin verileceği salona. The Game isimli mekan ödül töreni için hazırlanmıştı. Oldukça kalabalık bir ortamdı. Bloggerlar ve sosyal medyanın tanınmış isimleri oradaydı.

Ve işte sunuculuğunu Billur Saatçi’nin yaptığı ödül töreninin kazananları:

Aile Blogları: Defne’nin AnnesiSlingomomBlogcu Anne

Gezi Blogları: Yol Hiç Bitmez, UzarI Can TravelGezi Jurnal

Haber Gündem BloglarıHomo InsurrectusPolitik AkademiPopüler Mevzular

Hobi BloglarıFotografiumİçimdekilerZeynep’in Evi

İş Dünyası Blogları: Temel Aksoy BlogGirişimci FikirlercomTalks

Kadın Blogları: Teknolojik AnnePemberujAlışveriş Danışmanı

Kişisel Bloglar: Pozitif GünlükKayıp RuhDuygu’nun Yeri

Kültür Sanat Blogları: Manyetik BantThe BalkabaaNeyin Kafası

Moda Blogları: Bi Kot Bi TişörtFashions LetterFashion Stroke

Otomotiv Blogları: Ae2 ProjectPit CafeAgamemnon

Oyun ve Eğlence Blogları: 90lar MüzesiGarip!nWASD Oyuncu

Reklam Pazarlama Blogları: AddworkMecraburadaKreatif Direktör

Spor Blogları: Spearfishing Sensesİstanbul EskrimFNC Blog

Teknoloji Blogları: TeknologTeknoTwitSihirli Elma

Yemek Blogları: Leyla ile Kahve SohbetiMy Beautiful Cook BookSütüme, Sarelleme Karışma

Hepsini tek tek tebrik ediyorum. Bir çoğu tanıdığım bloggerler. Diğerlerini de yeni yeni keşfediyorum. Blog ödülleri  yeni bloglar keşfetme konusunda güzel bir araç.

Gecede en çok dikkat çeken bloggerlar bence Moda Bloggerlarıydı. Kıyafetlerinden “ben moda bloggerıyım” diyorlardı resmen :) Bir diğer dikkatimi çeken konu da Oyun Blogları kategorisinde bir bayan bloggerın birinci olmasıydı. Oyunu hep erkeklerle bağdaştırdığımızdan sanırım dikkat çekti. Oyun sever bir bayan olarak oyun ve eğlence blogları 1.’sini ayrıca tebrik ediyorum :)

Tam geceden elim boş döneceğimi sanıyordum ki Hepsiburada.com gece hakkında en çok twit atanları ödüllendireceğini söyledi. Ben de attığım twitlere gore “En Muhabir” seçildim :) O gece tanışma şansı bulduğum Yeşim Mutlu ‘da En Paparazzi” seçildi : ) Yeşim hanım ile tanıştığıma da çok memnun oldum ve ayrıca Doruk’un annesi Sena hanımla da tanıştık. İkisi ile de tanışmak çok güzeldi, çok güleryüzlü ve pozitif hanımlar.

Blog ödüllerinde bu sene ilk 3’e giremesem de finale kalan 10 blog arasında olmak çok güzeldi. Neyse ki geceden elim boş dönmedim de çok üzülmedim. Yoksa çok üzülebilirdim. Ne yapalım belki bir dahaki sene ben de ilk 3 arasında yer alırım ;)