İlk 4DX Sinema Deneyimim, Açlık Oyunları: Alaycı Kuş 2

Merhabalar,

Hani şurada merakla beklediğim filmleri yazmıştım.

İşte onlardan biri olan Hunger Games: Mockingjay Part 2 ‘ye gidebildim.

Hafta içi akşam iş çıkışı gitmeye karar verdik. Eşimin işleri yoğun olduğundan oldukça geç bir saate kalmıştık. Marmara Forum’daki cinemaximum’u çok seviyorum, salonlar temiz, geniş ferah vs. Oraya gidelim dedik. Geç saatte seansları da vardı. Yanılmıyorsam 22.00 seansına gidecektik.

Bilet almaya gittik, niyetimiz 3D bile olmayan normal bir salonda izlemekti. Ama ne mümkün. Geç saatteki tek seansta sadece 4DX salonda oynuyormuş. Baktık biletler oldukça tuzlu (Tam 25tl, öğrenci 22tl). Ama filmi de izlemek istiyorum, biraz daha izlemezsem gösterimden kalkacak. (Evde izleyemem kusura bakmayın o güzelim efektli filmi :) )

Neyse dedik, ilk defa 4dx denemiş oluruz. Biraz içimize otursa da bilet parası. Filme gitmeye karar verdik..

4dx ‘in Özelliği Nedir?

Gişede kızı soru yağmuruna tuttuk bu 4dx nedir bakalım diye. Efendim şöyle açıklayabilirim ki, filmde rüzgar çıkınca sizin yüzünüze rüzgar vuruyor. Sulu sahneler varsa yüzünüze su püskürüyor. Ortam dumanlıysa etraf gerçekten duman doluyor. En fenası ne biliyor musunuz? Filmdeki kokuların size yansıması :) Hep çiçek koksa güzel ama diğer kokular.. Action filmde olduğumuzu düşünürseniz, etraf yanmış insan gibi kokuyordu. Nitekim eve geldiğimizde o kokunun üzerimize sindiğini farkettik. Diğer bir özelliği de hareketli sahnelerde koltuğun hareket etmesi. Bildiğiniz lunapark gibiydi yani :)

Ama denemeye değer ;) 

Şu an gösterimde olan Star Wars: The Force Awakens filmini 4dx izleyebilirsiniz mesela.

Sanıyorum şu an sadece Marmara Forum’daki Cinemaximum’da 4DX özelliği olan 1 salon var.

Geleyim Açlık Oyunları’nın son filmine.

Hunger Games: Mocking Jay Part 2

hunger games mockingjay 2

Keşke 4DX izlemeseydim diyorum. Tamam hareketli sahneler çok güzeldi. Ama aşırı hareketten filme konsantre olamadım..

Serinin son filmi olduğundan içim biraz rahatladı. Katniss Everdeen yine çok başarılıydı. Ok atmaları nasıl güzel.. Burada spoiler vermiş gibi olabilirim ama o iki çocuktan en tıfıl olanı seçmiş olması da beni deli etti. Sen bırak gül gibi çocuğu git.. Neyse daha fazla spoiler vermeyeyim. İzlerseniz seri olarak izleyin derim. Güzel, aksiyonu bol bir macera. Ben ilk 2 filmi daha çok sevmiştim ama neyse..

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]