Haftalık burç yorumları 9 Ocak – 15 Ocak 2023

Haftalık burç yorumu

Bu hafta Mars düzeliyor ve retro hareketi bitiyor. Özellikle hafta ortasına dikkat etmekte fayda var. Bakalım burçları bu hafta neler bekliyor?

Koç haftalık yorum

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

İçimdeki çocuk nerede? Çocuksu heyecanlarla başlatma enerjisini yaşadığınız zamanları özlemediniz mi? Size yüklenen toplumsal dayatmadan özgür kalmak isteyeceğiniz bir hafta olacak. Neşeli, cesur tavrınızla gözleri üzerinize çekeceksiniz. Aşk hayatınızı daha dinamik hale getirmek adına planlar yapabilirsiniz. Yaratıcılığınız aktif olabilir. Sevgilinizin kıskanç tavırlarına dikkat. Hafta ortasında iş ve çalışma koşullarında en iyisini yapmak isteyebilirsiniz. Patili bir dostunuz varsa onun bakımı ile ilgilenebilirsiniz. Sözlerinizin anlaşılmadığına dair isyan edebilirsiniz. Fazla eleştirel olmamaya dikkat.

Boğa Burcu haftalık yorum

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

Ev, aile, yuva konuları gündeminizde olacak. Ev içinde yapmak istediğiniz değişiklikleri yapmak adına harekete geçebilirsiniz. Yuvanız için lüks harcamalar yapabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı zorlayan harcamalar nedeni ile sonrasında üzülmemek adına dikkatli olun derim. Dikkat etmeniz gereken gündem ise aile içinde kimin lider olması gerektiğine dair gizli mücadele olabilir. Aile içinde yeteneklerinizin görülmediğini, saygı duyulmadığını düşünebilirsiniz. Gereksiz kuruntular yapmamaya özen göstermelisiniz. Hafta ortasında aşk ilişkiniz gündeminize oturabilir. Sevgide denge kurmak isteyebilirsiniz. ‘Verdiğim sevgi kadar almayı hak ediyorum’ diyebilirsiniz. Bu konu ile ilgili kişisel gelişim kitaplarına yönelebilirsiniz.

İkizler Burcu

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

İletişimde kendinizi göstermek isteyeceğiniz bir haftaya başlıyorsunuz. Yakın çevrenizin takdir ve onayını bekleyebilirsiniz. Göstermedikleri anda içsel karmaşa yaşayabilirsiniz. Kendinizi kardeşler arasında oluşacak önderlik mücadelesi içinde bulabilirsiniz. Size ait olan hayatınızdaki önemli şeyler nelerdir? Bunu tespit edebilirsiniz. Çevrenize cömert olabilirsiniz fakat yardımın dozunu kaçırıp istediğiniz karşılığı alamadığınızda sinirlenebilirsiniz. Hafta ortasında evinizin düzeni konusuna kafa yorabilirsiniz. Uzun zamandır istediğiniz ama gerçekleştiremediğiniz dolap düzenlemesini yapabilirsiniz. Aşk hayatınız hafta sonu odağınız olabilir. Sevgilinizle sanatsal faaliyetlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Çocuklarınızın istediği şeyleri yapmak için uyum sağlayabilirsiniz.

Yengeç Burcu haftalık yorum

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER

Para kazanım koşullarında becerilerinizi ortaya koymak isteyeceksiniz. Daha fazla para kazanmak adına hırs yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey ise parayı bir araç olarak mı görüyorsunuz, yoksa amaç mı? Eğer tek amacınız para kazanmak ise burada fazla hırslı tavrınızın kurbanı olabilirsiniz. Beslenme konusunda ‘Her şeyin en iyisini ve kalitelisini yemek hakkım’ diyebilirsiniz. Bu hafta mutfak harcamalarınız artabilir. Yakın çevrenizin eleştirilerine maruz kalabilirsiniz. Bu durum sizi rahatsız edebilir. Kısa, zorunlu seyahatlere çıkabilirsiniz. Seyahate çıkarken her şeyin planlı olmasına dikkat edebilirsiniz. Hafta sonu ise ev, aile, yuva konusunda ikili ilişkileriniz önem kazanacak. Sevgilinizi ailenizle tanıştırmak isteyebilirsiniz.

Aslan Burcu haftalık yorum

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

Bu hafta onay isteğiniz her zamankinden daha çok artabilir. ‘Herkesten farklı görünmeli, kimsenin yapmadıklarını denemeliyim’ diyebilirsiniz. İkili ilişkilerde genç kadın figürlere dikkat etmenizde fayda var. Manipülasyon ve kıskançlıklara dikkat! Eşinizi telefonunuzu kontrol ederken yakalayabilirsiniz. Hafta ortasında maddi ve manevi değerleriniz konusunda ayrıntıya inebilirsiniz. En çok neye harcama yaptığınızı tespit etmek isteyebilirsiniz. Bu durum aile bireylerinin size tepki göstermesine neden olabilir. Hafta sonu ise dostlarınızla bir araya gelebilir, sanatsal faaliyetlerde bulunabilir ve hayallerinizi somut hale getirmek adına konuşmalar yapabilirsiniz.

Başak Burcu haftalık yorum

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

‘Ben neden yeteneklerimi gösteremiyorum?’ sorunsalı ile haftaya başlayabilirsiniz. Bunun için annenizin size küçükken uyguladığı baskılar aklınıza gelebilir. Hırs ve tutuklularınızı bastırmak isteyebilirsiniz. Gizli düşmanınızın olduğu hissi sizi yorabilir. Sinirsel gerginlikleriniz artabilir. Eğer çocuklarınız varsa onlara hayatınızı kurban etiğiniz düşüncesi ile ne yapacağınızı bilemeyebilir, geçip giden hayatınıza üzülebilirsiniz. Zaman aman tanrıya isyan edecek konuma gelebilirsiniz. Hafta sonuna doğru gelir ve giderleriniz konusunda dengeyi kurmak önem kazanabilir. İkili ilişkilerinizde değer konusunu gözden geçirebilirsiniz. Alma verme dengenizi sorgulayabilirsiniz. Aşk hayatınızda sevildiğinizi hissedebilir, eşinize sürprizler yapmak isteyebilirsiniz.

Terazi Burcu

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

Sosyal çevrenizde daha fazla ön planda olmak isteyebilirsiniz. Göz önünde olmak, güzel, uyumlu, estetik görünümünüzle övgü almak önem kazanabilir. Arkadaşlarınız arasında hırslı insanların olduğuna şahit olabilirsiniz. Aşk hayatınız karışabilir; dikkatli olmanızda fayda var. Sosyal çevrenizde ya da sosyal medyada tanıdığınız biri ile yakınlaşma yaşayabilir ve flörtöz davranışlarda bulunabilirsiniz. Hafta ortasında sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Herkesin sizden beklediği mükemmellik olgusunu üzerinizde taşımak ağır gelebilir. Ayrıca eşiniz ve aileniz arasında sürtüşmeler olabilir, yanlış anlaşılmaların ortasında kalabilirsiniz. Hafta sonuna doğru bu durum aile büyüklerinin geri adım atmasıyla düzelebilir.

Akrep Burcu

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

Toplum içinde hangi statüde olduğunuza kafa yorabilirsiniz. Önde olmak, liderlik etmek isteyebilirsiniz. İşinizin en iyisi olduğunuzu kanıtlamak adına performansınızın üstünde çalışabilirsiniz. Aşırı hırslı bu tutum sizli yorabilir. Rekabet dürtünüz artabilir. Hata yapma lüksünü kendinizden alabilirsiniz. Bu da sizi daha büyük hatalara sürükleyebilir; dikkatli olmakta fayda var. Hafta ortasında hedeflerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Planlamalar yapabilirsiniz. Aile büyükleriyle ve ailenizle sevgi bağlarınızın güçlendiğini gözlemleyebilirsiniz. Köklerinize olan bağlılık duygusunun ne kadar önemli olduğu vurgusu sizlere iyi gelebilir. Hafta sonu ise içe çekilebilir, belki yalnız başınıza en sevdiğiniz aktiviteyi yapabilirsiniz.

Yay Burcu

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

Yurt dışı seyahat planları yapabilirsiniz. Görkemli yapıların bulunduğu, aynı zamanda şehir hayatının, eğlence mekanlarının da olduğu yerleri seçmek isteyebilirsiniz. Fakat birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Rüyalarınız aktif ve sizi uyaran rüyalar olabilir. Bu dönem ve önümüzdeki süreçte rüya defteri oluşturmanızı öneririm. Akademik alanda iseniz kadınların takıntılı davranışları ile karşılaşabilirsiniz. Toplum önünde nasıl göründüğünüze dair tedirgin olabilirsiniz. Kişilerin sizin hakkında ne düşündüğü önem kazanabilir. Kendinizi aşırı eleştirebilirsiniz. Hafta sonu ise kendinizi rahatlatmak adına sosyalleşmek isteyebilirsiniz.

Oğlak Burcu

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

Finansal konularda borçlarınızı yapılandırmak isteyeceğiniz bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Harcamalarınızın çoğunun lüks harcamalar olduğunu tespit edebilir ve kendinize çok kızabilirsiniz. Bazılarınızda anlamsız korkular ve finansal birtakım takıntılar ortaya çıkabilir. Eşinizin kazancının nereye gittiğine dair araştırmalar yapabilirsiniz. Hafta ortasında doğada olmak isteyebilirsiniz. Çiftlik ürünleri ile ilgilenebilir, bu konuda bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Eksik, yarım kalmış hukuksal süreciniz varsa bu konuda harekete geçebilir ve tekrardan yapılandırabilirsiniz. Hafta sonu yaşam hedefleriniz ve bu konuda kurduğunuz ikili ilişkiler gündeminizde olabilir. Yanlış anlaşılmaların ortadan kalkması için atağa geçebilirsiniz.

Kova Burcu haftalık yorum

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR

İkili ilişkilerde üçüncü şahısların etkisini görebileceğiniz bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Bu; eşinizin ablası, kayınvalideniz de olabilir. Erk toplumun baskısına isyan edebilir, eşiniz ya da ortaklık yaptığınız kişilerle eşit haklar isteyebilirsiniz. Kadın hakları konusu sürekli gündeminizde olabilir. Takıntıları ve kuruntuları bir kenara bırakıp ilişkide ne istediğinizi karşı tarafa olduğu gibi anlatmak sizin için bu dönemi sağlıklı geçirmek adına iyi olabilir. Hafta ortasında korkularınız gün yüzüne çıkabilir. Maddi konuların belirsizliğinden rahatsız olabilirsiniz. Bu konuda bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Birtakım düzenlemeler için planlar yapabilirsiniz. Hafta sonu, farklı fikirlere ve yeniliklere açık olabilirsiniz. Özellikle bu konuda araştırmalar yapabilirsiniz.

Balık Burcu

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

Çalışma ortamınızda uzun süredir takdir görmediğinize dair kuruntularınız artabilir. Çalıştığınız yerin eşit haklar verip vermediği konusunda sorgulama yapabilirsiniz. Sağlığınız konusunda hassasiyet ve takıntılar oluşabilir. Her zaman yaptığınız işlerde aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Hafta ortasında eşinizle ilgili gündeminiz olabilir. Eşinizle bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Hafta sonu ise duygusal ve hassas paylaşımlarda bulunabilirsiniz. İkili ilişkilerde bilinçaltınızda yatan uyum sorunu ile ilgili öz gözlem yapabilirsiniz. Ortak kazançlar ve harcamalar konusunda dengeli, adil olunmadığına kafa yorabilirsiniz. Hayatınızdaki kişilerin size daha çabuk ‘hayır’ derken sizin bu konuda pasif kalmanızın nedenleri sizi yorabilir.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]