Haftalık burç yorumları 5 Aralık – 11 Aralık

Haftalık Burç Yorumları 11 aralık
Koç Burcu

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

Yapmak istediklerinizi paylaştığınız an hevesinizi kaçıran kişi ya da olaylarla uğraşmak canınızı sıkmış olmalı. Artık bilinçlendik; demek ki bir fikri icraata geçirmeden evvel biriyle paylaşmamamız gerekiyormuş. Olayları önceden tahmin etmeye çalışmak, inanın ki o olayları yaşarken harcayacağınız enerjiden daha fazladır. Bu hafta Dolunay’ın da etkisiyle fikir ve düşüncelerinizin ömrünü uzun tutmak isteyebilirsiniz. Eyleme geçmeden evvel daha çok araştırma, fikir üretme, bilgi toplama durumunda kalabilirsiniz. Fakat çıkış yolu, olumluya odaklanmak! Yakın süreçte ilişkiler konusunda paylaşımlara ve verimli zamanlara gireceksiniz; şimdiden düşünce stilinizi değiştirmelisiniz.

Boğa Burcu

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

Görünenin ardındaki gerçeklere fazlaca kafa patlattık. Hayat felsefemizi değiştirecek olaylar yaşadık. Şimdi ise yaşamımızın yönünü değiştirmeden evvelki son duraktayız. Elde olana, değere, varlığa yöneldiğimiz zamanı yaşıyoruz. Dolunayın enerjisi 2. evinizden sizi karşılıyor, ki tahmin etttiğinizden daha çok varlığınız olduğunu, şükretmeniz gerektiğini size hatırlatacak bir gökyüzü altındasınız… Sadelik yaşam felsefeniz olmalı. Büyük planlar içinde oldukça onların bir türlü eyleme geçmediği ve bir plan olarak kaldığını görmelisiniz. Gökyüzü enerjisiyle alım-satım işleriyle ilgilenebilirsiniz, özellikle altın konusunda fırsatlarınız olabilir.

İkizler Burcu

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Aralık ayı sizin için hem çözümcü hem de pratik özelliklerinizi ön plana çıkaran bir ay olacak sevgili İkizler burçları. Sorunlar karşısında karalar bağlamayacak ve çözüm arayışına girişeceksiniz. Üstesinden gelemeyeceğiniz bir konu olmadığını siz de çok iyi biliyorsunuz. Burcunuzda devam eden Mars Retrosu, yılın son ayında da gündeminizi şekillendirmeye devam edecek. Çevrenizdeki insanların davranışları zaman zaman aklınızda soru işaretleri oluşmasına sebep olabilir. Ancak kimsenin davranışından etkilendiğinizi belli etmeyeceksiniz. Kendi odağınızdan uzaklaşmadan doğrularınıza göre hareket edeceksiniz. Gök kubbedeki gezegenlerin hiyerarşisinin arttığı en tuhaf günlerden geçerken yıl son günlerinde olacağız. Bu durum şüpheciliğinizi tetikleyebilir, dikkat!

Yengeç Burcu

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER

Fırsatları kaçırmış olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz fakat bazen geride durmak daha güçlü başlamamıza vesiledir. Beklemediğiniz sürprizler, davetler ve haberler içinde olabilirsiniz ama bu sefer de siz işin içinde olmak istemeyecek, daha çok korumacı tarafınızla yaklaşmak isteyeceksiniz. Özellikle Dolunay, 12. evinizden size eşlik edecek ki bu da çoktan unutmuş olduğunuz bir konunun tekrar gündeme gelmesini, size yardımı dokunacak kişilerin olabileceğini gösteriyor. Kendinizi çaresiz, güçsüz göstermemelisiniz ve ne olursa olsun emin bir duruşla, kararlı yanıtların peşinden gitmelisiniz. Bu tavrınızla farklı yollar ve seçimler elde edebilecek fırsatlar yakalayacaksınız.

Aslan Burcu

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

Bir başkası için oldukça zor olan her konuda siz kolaylıkla işleri başarıyorsunuz. Bu konuda övgüler topladığınız bir süreçtesiniz ama bunu yeterince fark edemiyorsunuz. Bardağın çoğu zaman boş tarafına bakmaktan şikayetçiyizdir fakat bu sizin kendi potansiyelinizi ve yeteneklerinizi farkında olmamanızdan kaynaklanıyor. Dolunay’ın enerjisi ile artık yaratıcılık ve yeteneklerinizi ön plana çıkarabileceksiniz. Hayat felsefenizi geliştirmek, yaşam enerjinizi artıracak. Sağlık konusunda sıkıntılarınız varsa hızlı iyileşme de sizi bekliyor. Sadece çevrenize karşı dikkatli olmalısınız. Değer verdiğiniz insanları görmezden gelmekten ve sorunun kendinizden kaynaklı olduğu konularda ayrılıklar yaşayabilirsiniz.

Başak Burcu

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

Meraklılık, entelektüelite ve yanında sinir, endişe konuları bu ara en tepenizde parlamaya hazırlanıyor. Tüm bu durum önceki yaşadıklarınızın bir vesilesi. Kayıtsız kalamadığınız konularda yanlış kelimeler sarf etmiş olabilirsiniz. İnsanların canını acıtacak sözler sarf etmeniz nedeniyle daha çok sorumluluk üzerinize binecek. Sabretmek, sonucun sağlam ve kalıcı olacağına işaret eder fakat bu süreçte işi şansa bırakmamalı, ek çalışma ve planlar yapmalısınız. Dolunay’ın da enerjisi ile affetme, hoşgörü, alttan alma gibi durumlar sizi bekliyor olacak. Öfkenizi bir kenara bırakıp huzur ve uyum için çaba gösterme vakti geliyor. Biraz da ‘ben’ deme vaktiniz ve bu sayede ilişkilerde samimiyeti gözlemleyeceksiniz.

Terazi Burcu

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

Eskiyi terk etmek ve yeni kaynaklara yelken açmak sizi bekliyor. Özellikle aile ve ev ile ilgili konulardaki zorlanmalarınızın yönü değişiyor. Kendinize yeni keşif alanları yaratmak için bir çaba içerisindesiniz ama bunu aile ya da sorumluluklarınız engelliyor. Şimdi ise ilişkilerinizin boyutu değişecek. Özellikle arkadaş olduğunuzu düşündüğünüz biriyle güçlü bağlar geliştirebilirsiniz. Eğer evliyseniz, eşinizin akrabalarıyla olan ilişkinizin yönü de değişebilir. Peki ya rüzgar tersine dönerse? Krizlerle başa çıkmak için B planları hazırlamalısınız. İnsanları dinlemeli, ‘Ben zaten biliyordum’ düşüncesinden uzakta kalmaya çalışmalısınız… Gerçek düşüncelerinin ne olduğunu öğrenmek, size yaşadıklarınız konusunda çözüm sağlayacak.

Akrep Burcu

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

Motivasyonunuzun arttığı, krizlerle başa çıkmak için daha çok efor sarf ettiğiniz bir dönemdesiniz. Kazanacağınızı bilerek yola devam etmek sizi motive ediyor. İnandığınız olgular için mücadele etmek sizi güçlü kılıyor. Fakat karşınıza aldığınız kişilerin hislerini/düşüncelerini gereğinden fazla ciddiye alma durumunu tekrar düşünmelisiniz. Özellikle Dolunay’ın enerjisi ile sizi strese sokan etmenlerin ne olduğunu, asıl nedenin, kök problemin nerede olduğunu keşfedeceksiniz. Ve bu süreçte vazgeçmek, bırakmak; elde olanı korumaktan daha önemli olacak. Belirsizliklerin netlik kazanması, kararlar alırken rasyonel davranmanız ise size çözüm sunacak.

Yay Burcu

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

Maddi ve manevi konularda bir köprü kurma zamanındasınız. Huzur bulduğunuz ya da uzun süredir ilgilendiğiniz konuları artık dışa açma, sergileme dönemine gireceksiniz. Bu süreçte kendi düşünce ve fikirlerinizden güç almalısınız. Bir başkasını dinlemeden, içinize sinen her ne ise onu öne taşımanız önemli olacak fakat bu konuda özellikle ilişkiler alanında arada kalabilir, dengesiz tutumlar içinde uyum için esnemek zorunda kalabilirsiniz. Dolunay’ın da enerjisi ile hayallerin peşinden gitmek size kazanç sağlayacak. Manevi alanda aydınlanmalar ve bakış açınızı değiştirecek deneyimler yaşayabilirsiniz.

Oğlak Burcu

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

Hesap, kitap, muhasebe, ölçüp biçmek; bu dönem ana konularınız arasında. Cimrilikle nam salmış bir burcunuz olmasına rağmen ağustos böceği-karınca misali yaptıklarınızın değeri şimdi değil ama sonradan anlaşılıyor. Ama bu süreçte sabırlı olmak zorunda kalmanız canınızı sıkıyor olabilir. Dolunay’ın da enerjisi ile maddi konularda güçleneceğiniz bir döneme gireceksiniz. Venüs ve Merkür’ün de burcunuza girmesiyle daha gerçekçi olacak ve yaşamınızı pratikleştirme, hızlı sonuçlar alma konusunda artılar kazanacaksınız. Kendi isteğinizle bir işten, sorumluluktan, projeden ayrılma kararı verebilirsiniz. Sağlığa ve sinirsel gerginliğe dikkat!

Kova Burcu

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR

Uzun zamandır bir rol model olma yükü üzerinizde olabilir. ‘Benden beklenmeyeni yapmamalıyım, iyi bir insan olmayı başarmalıyım’ demekten yılmış olabilirsiniz. ‘Eşimin ailesine karşı benden bekledikleri gibi biri olmalıyım’ demek ya da çocuğunuz için iyi bir ebeveyn, öğretmeniniz için, anne babanız. için rol model olmak artık sizi boğuyor olabilir. Ufak çılgınlıklar yapmak ya da yeni çevrelerle, yeni insanlarla tanışmak sizi rahatlatacak. Dolunay’ın da enerjisi ile ihtiyaç duyduğunuz desteği, özellikle duygusal açıdan hissedeceksiniz. Fakat ahlaki açıdan kınanacağınızı düşünmek sizi geri çekiyor olabilir. Kendiniz için bir şey yapmak çevreniz için hoş karşılanmayacak diye kendinizi yıpratabilirsiniz. Ama ‘ben’ demeyi başarmalısınız.

Balık Burcu

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

Sizi yıpratan, üzen, bunaltan bir sorun var. Bunu ortadan kaldırmak, sonlandırmak sizi yoruyor olabilir. Bu, ailenizden biri olabileceği gibi iş yaptığınız ya da zorunlu bir ilişki kurduğunuz bir kişi de olabilir. Aynı şekilde negatif alışkanlıkların da kurbanı olmuş gibi hissedebilirsiniz kendinizi. Fakat Dolunay’ın enerjisi ile, örneğin erteleme huyunuz varsa bunu artık sonlandırmak için güzel zaman yakalayacaksınız. Aynı şekilde sorunların, kök problemin kaynağında çözüleceği bir dönemi yaşayacaksınız… Yaşamınızda sabit fikirli insanlar varsa, onları incitmeden yanlış düşünceler içinde olduğunu anlatmanız size çözüm sağlayabilir.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]