Yetenekli Kadınlar, Gönül Keçeli Arık, @gonulkeceliarik

gönül keçeli arık

Bugün sizlerle Yetenekli Kadınlar bölümünde sevgili Gönül’ü tanıştıracağım. Gönül benim komşum aslında, ama tanışma hikayemiz çok ilginç :) Ben onu ve kızını hep parkta görüyordum ama tanışmıyoruz tabii, çok çok tatlı bir kızı var. Benim ikizler sallanırken o da geliyor sallanıyor. Sonra nasıl olduysa instagram hesabını gördüm ve muhabbetimiz öyle başladı. O gün bugündür ben onun yaptığı işlere bayılıyorum. Örgüler, el işleri çok güzel işler yapıyor. Sağolsun beni kırmadı ve buraya da konuk oldu. Şimdi onun ağzından dinleyelim, Gönül kimdir ve neler yapar?

Gönül Keçeli Arık @gonulkeceliarik

“1986 giresun doğumluyum, üniversite eğitimimi çocuk gelişimi bölümü olarak İstanbulda tamamladım. Daha sonra İTÜ’de bir yıl staj yaptıktan sonra Giresuna geri dönüş yapıp çocuk gelişimi üzerine 4 yıl özel bir kurumda çalıştım. Sonrasında evlendim. Eşimin işi gereği istanbulda yaşamaya başladık.

el işleri

7 yıllık evliyim. 4 yaşında bir kızım var. Kendimi bildim bileli resim yaparım. Bir çok sergilerim oldu. Örgü, el işlerini çok seviyorum ve annemin çocukken hep bizlere kıyafetler dikmesi onunda el emeği ürünler yapması benimde olan hevesimle ondan çok şey öğrendim. Yeni bişey alsak onu hep bir kendimizden bişey katıp değiştirirdik. Onu biz yaparız diye almadıklarımızda olurdu.😁

Ama annem hep zaman zamam derslerine çalış, bunları yapmak için çok zamanın olacak dese de ben gizli gizli yapardım😂 İnsan sevdiği şeyi yapmak istiyor ve evlendiğim ilk yıl çocuk kıyafetleri tasarlayan bir firmada çalıştım. Orada da çok şey öğrendim. Şimdi de kendi instagram sayfamdan ve yeni açtığım youtube kanalımda yaptığım şeyleri paylaşıyorum. Mesleğim olan okul öncesi etkinliklerini kızımla çok keyifli bir şekilde yapıp paylaşıyorum. Kızımda çok yetenekli ve istekli bu konularda.

Ben üretmenin insan hayatında mutluluğa sebep olduğunu düşünenlerdenim.

Evimdeki dekorasyonlarda bana ait genelde el emeği şeyler hatta yakınlarımın evindeki değiştirmek istedikleri antikaları bana verirler çok seviyorum onları görmek beni mutlu ediyor… Çantaları çok seviyorum. İlk zamanlar kendime ve sevdiklerime yaptıklarımı şimdi ise instagram üzerinden siparişler alıyorum. Hayatımda resim etkinlikler ve örgüye dair herşey var. Bunları insanlarla paylaşmak ve onlarında ilgisini ve beğenisini görmekten çok mutlu oluyorum. İnsanlara yardım etmek bişeyler öğretmek benim için çok değerli.”

Gönül’ün Youtube Kanalını da takibe alın mutlaka, çok güzel “Nasıl Yapılır” videoları çekiyor. Mesela Kağıt ip ile çanta yapımı videosunu burada paylaşıyorum:

Sevgiler

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]