{Film} Unutursam Fısılda

Beni ağlatan filmleri yazmıştım hani bir keresinde. Bu film de o kategoriye giriyor. Beni ağlattı.. O listeyi de güncellemem gerekecek.

Çağan Irmak yine yapmış yapacağını..

2014 yapımı filmi ben daha yeni izledim.. Babaannemin alzheimer’dan vefat etmesinden dolayı mı yoksa ben de sevimli şirin kasabamdan ayrıldım diye mi bu kadar duygulandım? Neden oldu bilmiyorum ama her Çağan Irmak filmi gibi bu da beni çok etkiledi..

unutursamfisilda2

Filmin Konusu

Sağlık lisesinden yeni mezun olup, kasabanın sağlık ocağında hemşireliğe adım atan Hanife ve aykırı kzı kardeşi Hatice, küçük ve kendi halinde, muhafazakar bir kasabada yaşamaktadırlar. Hanife ne kadar çekingen ve içine kapanıksa, Hatice bir o kadar haylaz, laf dinlemez ve başına buyruktur. Edebiyata meraklı Hanife kimselere göstermeden bir şiir defteri tutarken, Hatice çevresindeki herkesi unutacak kadar şarkı söylemeye tutkundur. Bir gün yeni atanan kaymakamın oğlu Tarık kasaba merkezine gelir ve iki kız kardeşin hayatı o günden sonra tamamen değişir…

Yönetmenliğini ve senaristliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği yapımda Hümeyra, Işıl Yücesoy, Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür ve Kerem Bursin gibi isimler rol alıyor.

Beyazperde

Farah Zeynep Abdullah‘ı herkes çok sevmez. Ama ben oyunculuğuna bayılıyorum. Bir Küçük Eylül Meselesi‘nde de çok güzel oynuyordu bence. Kerem Bürsin‘den pek hazzetmem ama o da rolünün hakkını verdi. Hümeyra’nın oyunculuğuna bayılıyorum zaten :) Ona laf yok :) Cadı abla rolündeki Işıl Yücesoy’da çok iyiydi kabul etmek gerekir.
unutursamfisilda1 unutursamfisilda4

Fragmanı izlediğimde şımarık bir kızın şarkıcılık hayali ile evden kaçmasını konu alan bir film sanmıştım. Ama sadece şımarık kızı anlatmıyormuş. Onu, ablasını, o kaçtıktan sonra ailesinin başına gelenleri.. Elalem ne derleri.. Hepsini konu alıyormuş..

Haftasonuna girerken, çay ya da kahve eşliğinde izleyebileceğiniz bir film.

Önerim, yanınıza bir paket mendil alıp izlemeniz ;)

Fragmanına bakmak isterseniz:

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

5 Comments

 1. Çok isteyip de hala seyedemediğim bir film….

 2. Ayy bayilirim aglamaklo filmlere ^^

 3. Hmmm merak ettim dogrusu

 4. Bende duygusal filmleri seviyorum

 5. Sahika says:

  Saadet hanım, mutlaka izlemelisiniz :)

  Syhn, izle kuzum bu filmii :)

  elitstilcom, izlemelisiniz ;)

  Selma hanım, duygusal filmler güzeldir ;)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]