{Film} Interstellar , Yıldızlararası

Bundan böyle Çarşamba günleri bir film önereyim diyorum. Ne dersiniz?

Interstellar-poster_kadinsanat

Nasa açıkladı, Mars’ta su bulunmuş.. Bu belki insanlık için güzel bir haber olabilir. Peki kim Mars’a gitmek ister ki?

Interstellar filmini aylar önce izlemiştim. Bazı sahnelerde nefesim kesildi. Kendimi uzay boşluğunda hayal ettim. Günlerce “ben uzaya çıkmak istiyorum, uzaya çıkıcam” diye dolandım durdum.. Bilinmeyeni görmek istemek inanılmaz bir duygu… Keşke imkanım olsa da şu atmosferden dışarı çıkabilsem..

Tüm galaksiyi, yıldızları, gezegenleri düşündükçe Dünyamızın uzay boşluğunda sadece bir noktadan ibaret olduğunu görüyoruz. Bizlerse kum tanesinin içindeki moleküller gibiyiz. Hepimizin ayrı bir hayatı var, üzüntüleri, sevinçleri, başarıları. Sanki dünya etrafımızda dönüyormuşcasına yaşamları… Toprağın altına girdiğimizdeyse yanımızda götürecek hiç bir şeyimiz kalmıyor. Dünyada yapılanlar dünyada kalıyor, ahiret için yaptıklarımızı yanımıza alabiliyoruz..

Dedim ya, bu film bana çokça düşündürdü diye.. Posterine bakıp da “amaan klasik uzay filmi işte” demeyin, izleyin..

Filmin Konusu?

Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir…
Christopher Nolan’ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne’nun evrendeki ‘Solucan Delikleri’ teorisinden ilham alıyor.

Filmler hakkında konuşmayı çok sevmem. İzleyen kişinin izleyip öyle karar vermesini tercih ederim. Ama bu filmi mutlaka izleyin derim. Birazcık uzun gelebilir (2 saat 49 dakikacık). Ama izlediğinize deyecek.

Interstellar-2014-Movie-Poster Oyuncular:
 Matthew McConaughey
Mackenzie Foy
John Lithgow
Timothée Chalamet
Anne Hathaway
Yapımcı:
 Christopher Nolan

 

Fragmanı da şuraya ekleyeyim. Belki izlemeden önce fikir edinmek istersiniz. İzleyin ama tamam mı?

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. Açıkcası ben istemem Mars’a gitmek. Burası gayet güzel….

  2. Sahika says:

    Saadet hanım, size katılıyorum ama görsek fena olmazdı ;)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]