Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Hafif Tatlılar

Misafirleriniz gelecek ve tatlı hazırlamak için çok fazla zamanınız yok. O halde siz de tercihinizi evde kolaylıkla hazırlanan hafif tatlı çeşitlerinden yana kullanabilirsiniz. İşte hayatı kolaylaştıran o kurtarıcı tatlılar!

Hira Tatlısı 

Sunum için ekstra bir çaba gerektirmeyen hira tatlısı, kurtarıcı tatlı çeşitlerinden biridir. Çünkü şerbetli bir tatlı olmasına karşın şerbeti kaynatılmıyor. Yani şerbet kaynatmak için ekstra zaman ayırmanız gerekmiyor. Haliyle tatlınız dakikalar içerisinde hazır oluyor ve sunumunuzu da hiç zorlanmadan yapabiliyorsunuz. 

İrmik Tatlısı 

İrmik hızlı ve kolay pişen malzemelerden biri. Bu da irmik tatlısını kısa zamanda hazırlayabileceğiniz bir lezzet şöleni haline getiriyor. Uzun uğraş gerektirmeyen irmik tatlısı tarifi için Yemek.com adresini ziyaret edebilirsiniz. İçerisine hangi malzemeleri hangi sıra ile eklemeniz gerektiğini kolaylıkla öğrenmenizi sağlayacak olan bu tarifte, dikkat etmeniz gereken püf noktalara da ulaşabilirsiniz. Ortaya çıkan tatlının damakları şenlendireceğinden emin olabilirsiniz. 

Çilekli Parfe 

Eğer mutfakta biraz hızlı hareket ederseniz çilekli parfe tatlısını sadece 10 dakikada hazırlayabilirsiniz. Üzerini de dilediğiniz gibi süsleyebilir ve gönül rahatlığı ile sunumunu yapabilirsiniz. Dondurmaya benzer bir lezzete sahip olması ve hafifliği de bu tatlıyı özel kılan faktörlerden biridir. Daha önce denemediyseniz şimdi tam zamanı, hemen çilekli parfe tatlısını denemeye başlayın. 

Magnolia 

Kolay tatlı dendiğinde ilk akla gelenlerden biri de magnolia tatlısıdır. Meyve parçaları da kullanıldığı için gayet fresh bir lezzete sahip oluyor. Üstelik bu tatlıyı çocuklar da yetişkinler kadar seviyor. Günün her saatinde tüketilebilecek kadar hafif olması da önemli unsurlardan biridir. Yaz ve kış mevsiminde rahatlıkla yapabilir, misafirlerinize de sunabilirsiniz. Magnolia tatlısının tatlı krizlerini bastırma konusunda son derece başarılı olduğu tüyosunu da aktaralım. 

Kolay Tiramisu 

Tiramisu tatlısını hazırlamanın zor olduğunu düşünüyorsanız, siz yanlış tarifi uyguluyorsunuz demektir. Bir de kolay tiramisu tarifi var ve dakikalar içerisinde tatlınız en nefis haliyle sunuma hazır hale geliyor. Peki, bu tarifi nerede bulabilirsiniz? Yanıtı aslında son derece basit; Yemek.com! Web sitesini ziyaret edin, malzemeleri hazırlayın, tarifi uygulayın ve birbirinden muhteşem lezzetlerin tadını çıkarın! 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]