Modern ve Rahat Yastık Seçenekleri

Yatak çeşitleri iyi uyku için ihtiyaç duyduğunuz terleme önleyici, dört mevsim kullanım ve ortopedik gibi özelliklere sahiptir. Ancak iyi uyku deneyimini geliştirmek ve güne dinlenmiş olarak başlamak için yastık seçimini de oldukça önemlidir. Puffy koleksiyonlarında yer alan visco, ortopedik, kaz tüyü, silikon, bambu, elyaf ve yün yastık modelleri her kullanıcıya hitap eder ve konforunuz için destek sağlar. Her mevsime uygun bu yastıklar, ultra yumuşak kumaşlarla dinlendirici uyku için idealdir. Bununla birlikte pek çok yastık makinede yıkanabilir ve bakımı da oldukça kolaydır.

Dolgu Malzemesine Göre Yastık Modelleri

İdeal yastık söz konusu olduğunda belirli bir malzeme ya da tasarım yoktur. Çünkü birçok özelliğe sahip yastık modeli vardır ve hangi yastığın sizin uygun olduğu kişisel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Genellikle uyku pozisyonuna göre seçilen yastıklarda kumaş ve dolgu malzemesi de dikkat alınmalıdır. Örneğin, yaz ayları için daha serin bir dolgu ya da terleme önleyici kumaş çok daha iyi bir seçenektir. Her mevsim ve her uykuda maksimum konfor elde etmek için aralarından seçim yapabileceğiniz yastık malzemeleri ve özellikleri şöyle sıralanabilir:

  • Bambu yastık: Çevre dostu malzemesi ile kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen bambu yastık modelleri organik ve doğal malzemelerden üretilir. Nefes alabilen yapı, her mevsime uygun olmasını sağlar.
  • Visco yastık: Özel boyun desteği, masaj etkisi, açık hücre teknolojisi ve yıkanabilir kılıf ile tasarlanan visco yastık çeşitleri ısıya duyarlı olduğundan baş ve boynun şeklini alır. Kanallı yapı ise terlemeye karşı iyi bir havalandırma sağlar. Özel şekilleri sayesinde sırt üstü, yan yatış için idealdir.
  • Kaz tüyü yastık: Genellikle %15 gıdık tüyü ile doldurulan kaz tüyü yastıklar %85 oranında ise sırt tüyü ile tamamlanır. Sıcak tutma özelliğinin yanı sıra vücut ısısını dengelemeye yardımcı olur. Kumaş yüzeyinde ise doğal formu korumak ve hava geçişini optimum seviyede tutmak için %100 pamuk tercih edilir.
  • Elyaf yastık: Makinede yıkamak için ideal özelliklere sahip elyaf dolgulu yastık modelleri, hijyenik kullanım sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yatış pozisyonlarınızı da destekler.
  • Pamuk yastık: İç dolgusu ve kılıfında %100 pamuk kullanılan bu yastık çeşitleri, dört mevsim iyi uykuyu destekler.
  • Yün yastık: Homojen ve dengeli uyku sıcaklığı sağlayan yün yastık çeşitleri, nefes alabilir yapısı ile öne çıkar. %50 yün ve % 50 silikonize elyaf ile yumuşak, termal, hafif özelliklere sahiptir.

Ergonomik Visco Yastık Özellikleri

Yatakta başınızın altına bir yastık koymak sadece rahatlık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda başınızı ve hatta tüm vücudunuzu destekler. Bu nedenle doğru yastık, sırtınız ve omurganız için maksimum desteğe sahip olmalıdır. Ortopedik yastıklar bu nedenle optimum denge ve konfor sağlamak için çeşitli özelliklerle donatılır. Örneğin Puffy visco yastıklar, özel visco süngeri ile ortopedik yastıklar gibi uyku esnasında vücudunuz için destek sağlar. Yan yatış ya da sırt üstü uyku pozisyonlarınızda boyun duruşunu fiziksel özelliklerine göre desteklemek için ısı ile şekil alır. Bu sayede her visco yastığı size özel üretilmiş bir yastık gibi kullanabilirsiniz. Özel poly cotton örme kumaşları ise 40 dereceye kadar çamaşır makinesinde yıkanabilir ve hijyenik kullanım sağlar. Visco süngerin kanallı yapısı ise hava geçişine izin veriri ve terlemeyi önlemeye yardımcı olur.

Yastık Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygun yükseklikte olmayan yastıklar boynunuzu ve omurganızı doğrudan etkileyebilir. Çünkü gereğinden yüksek yastık nedeniyle boynunuz biraz gergin olmakla kalmaz, aynı zamanda nefes almanız da zorlaşır. Çok kalın olmayan, orta yumuşaklıkta bir yastık ise boyuna yeterli desteği sağlar ve vücudu düz bir çizgiye getirir. Bu nedenle yastık seçiminde malzeme ve iç dolgu türüne ek olarak yastık kalınlığı da oldukça önemlidir. Pamuk, elyaf, bambu ya da silikon yastık olması fark etmeksizin yastık kalınlığını dikkate alabilirsiniz. Visco yastıklar boyun ve başın şeklini aldığı için güvenle seçim yapabilirsiniz. Nefes alan dolgu ve malzeme de yastık seçimini etkileyen faktörler arasındadır. Bu nedenle pamuk, polyester kumaşa sahip yastıklar tercih edebilirsiniz. Öte yandan yastıkların bakımı da oldukça önemlidir. Pek çok Puffy yastık terleme önleme özelliğine sahip olsa da uzun kullanımda kirlenebilir. Bu nedenle bakım talimatlarını dikkat almak önemlidir. Çünkü her bir malzeme farklı ısıda yıkamaya uygundur ve uzun ömürlü kullanım için bu talimatları uygulamanız gerekir. Siz de iyi uyku için ideal yastığınızı arıyorsanız Puffy yastık koleksiyonlarına göz atabilir, avantajlı yastık fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]