En Sevdiğimiz: Yaz Tatili!

Soğuk ve karanlık kış günleri artık geride kaldı. Hepimizin çok sevdiği, tüm yıl dört gözle beklediği yaz tatili geldi çattı. Üstelik bu yıl yaz tatilinde birçok bayram, özel gün ve resmi tatil bulunuyor. Bu yüzden gezmeyi ve tatil yapmayı sevenlerin her birini önceden planlaması gerekiyor.

20874877749_03bfb81318_zDilerseniz sırayla gidelim. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, önümüzdeki ilk kaçamak fırsatı yapabileceğimiz bayram. Kısa da olsa tatilin iyisi kötüsü olmaz. Her zaman, her an güzeldir ve insanın içini mutlulukla doldurur. O yüzden bu yıl Perşembe gününe denk gelen 19 Mayıs tatili, Cuma gününü de bağlayabilen çalışanlar için harika bir fırsat olabilir. 3 gece 4 günlük 19 Mayıs turları için araştırma yapabilir, eğer tura katılmak yerine kendiniz bir plan yapacaksanız çalışmalara başlayabilirsiniz.

Bir sonraki tatil ise uzunca bir zaman dilimine denk gelecek olan Ramazan Bayramı tatili. Bu yıl tam 9 gün olacağı tahmin edilen bayram tatilinin hakkını vermek için henüz vakit varken tüm planlarınızı bitirmenizde fayda var. Zaman dilimi uzun olacağından ve herkes tatilinin kusursuz geçmesini istediğinden çok önce yapılacak gezi planlarına başlasanız iyi olacak. Aksi halde yer bulamayabilirsiniz. Bu da ya bir akraba evinde ya da aile ziyaretleriyle uzun uzadıya geçecek bir tatil yaşamanıza neden olabilir.

21069380171_089cb82948_zEğer günübirlik görmek istediğiniz bir şehir varsa, planlarınızı 30 Ağustos’a saklayın derim. Edirne, Bursa, Çanakkale ya da Bozcaada! Her biri birbirinden güzel Marmara ve Ege şehirlerini günübirlik geziler ile görebilir, Antep, Diyarbakır, Urfa ya da Adıyaman’ın dillere destan yemekleri ve tarihi eserlerini keşfe çıkabilirsiniz. Dilerseniz 30 Ağustos turları kapsamında düzenlenen programlara da katılabilirsiniz. Böylelikle gün içinde yorulmamış ve kendinizi uzman kişilerin bilgilerine bırakabilirsiniz.

Elinizi Çabuk Tutun

Nereye gidecek olursanız olun, acele etmenizde fayda var. Ülkemizin nüfusu kalabalık ve tatil yapmayı hemen herkes seviyor. Dolayısıyla doğru zamanda doğru tatil yerlerinde, harika ve unutulmaz bir zaman geçirmek için şimdiden tüm planlarınızı tamamlayın. Herkese bol eğlenceler!

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Ne güzel tatilll bize sadece yaz tatili var :) onada şükür

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]