Tüp Bebek Tedavisi Umut Veriyor!

Anne ve baba olma hayalinizi gerçekleştirmek için artık siz de tüp bebek tedavisinden faydalanabilirsiniz. İnfertilite yani kısırlık kader olmaktan çıktı. Bebek hayalinizi gerçeğe dönüştürme yolunda atmanız gereken ilk adım tüp bebek tedavisi için bir kliniğe başvurmanız olmalıdır. Eğer 1 yıllık düzenli ilişkiye karşın hamile kalmadıysanız daha fazla bekleyerek zaman kaybetmeniz gerekmiyor.

Tüp Bebek Süreci Nasıl İşliyor?

En çok merak edilen husus sürecin nasıl devam ettiğidir. Öncelikle tüp bebek için başvuru yaptığınıza kadın ve erkek genel bir muayeneden geçer ve bazı testleri yaptırmaları istenir. Bu sayede üreme noktasında bir sorun olup olmadığı hekim tarafından tespit edilir. Sonrasında ise çiftlerde tedaviye engel bir durum ile karşılaşılmazsa aşılama tedavisi uygulanır.

Aşılama tedavisinde kadın rahminde bulunan yumurtaların çatlama noktasına dek büyümesi sağlanır. Sonrasında yapılan bir enjekte ile yumurta çatlatılır ve cinsel birliktelik önerilir. Eğer aşılama tedavisine karşın gebelik yine de oluşmazsa bu durumda tüp bebek aşamasına geçilir. Bu aşamada kadın tarafından bazı ilaçların kullanılması gerekecektir.

Rahimdeki yumurtaların belirli bir büyüklüğe erişmesi sağlanır. Sonrasında yapılan özel bir işlemde kadın rahmindeki yumurtalar alınır ve uygun koşullarda erkekten alınan sperm ile bir araya getirilerek spermin yumurtaya kendiliğinden ulaşması beklenir. Yani vücut dışında, kendiliğinden bir döllenmenin meydana gelmesi sağlanır. Döllenen yumurta yine özel bir işlem ile kadının rahmine yerleştirilir.

Tüp Bebek Tedavisi ve Stres Faktörü

Tüp bebek tedavisi süresinde özellikle kadının stresten uzak olması ve beslenmesine dikkat etmesi, tedavinin başarısında belirleyici bir unsur olabiliyor. Ağır işlerden kaçınılmazı da gerekebilir. Bu süreçte hekim tarafından yapılan tüm uyarılara harfiyen uyulması, tedavinin başarı oranını yarı yarıya arttırıyor. Tüp bebek tedavisinin başarı yüzdesi gün geçtikçe artıyor. Artık daha fazla sayıda çift, bebek hayalini gerçeğe dönüştürebiliyor.

Bu tedaviye dair merak ettiğini tüm sorulara ayrıntılı yanıt bulmak isterseniz, Acıbadem Tüp Bebek Merkezi web adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu adreste tedavinin başlangıcından son aşamasına dek tüm süreçler detayları ile ziyaretçilere aktarılıyor. Böylece tedaviye başlamadan önce yaşayacaklarını her yönüyle öğrenebiliyorsunuz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]