Bugünlerde ben ve Adobe Publishing Expert

APE_duyuru_gorsel

Bugünlerde ben sabahları 6,30 ‘da kalkıyorum (bugün 6’da kalktım..). Bir şeyler atıştırıp Beylikdüzü’den Avcılardaki metrobüse yetişmek için otobüse biniyorum. Sonra Metrobüsle Meciyeköy’e, oradan da Medyasoft’a gidiyorum. Peki bütün bunları neden yapıyorum? Hepsi Adobe Publishing Expert (Adobe Yayıncılık Uzmanı) eğitim ve sınavı için. Günler öncesinden duyurulan Adobe Publishing Expert için başvurmuştum. Sınırlı sayıda kişiye sundukları bu güzel eğitim ve sonrasındaki sınav için seçildiğimi öğrendim.

Pazartesi günü saat 10’da başlayan eğitim akşam saat 17.00’ye kadar sürdü. Pazartesi ve Salı günleri yoğun bir yayıncılık programları, onların kullanımı ve pratik çözümler hakkında eğitim aldık. Adobe Indesign programının basılı yayıncılıkta neden önemli olduğunu bir kere daha anladım. Kısaca özetlemek gerekirse, şu an basılı yayıncılık yapan firmalar yani gazeteler, dergiler, matbaalar hep Quark isimli programı kullanıyorlar ve bu program çok kullanışsız. Bunun karşısında Adobe’nin Creative Suite yazılımları var ve birbirleriyle tam uyumlu ve entegre çalışıyorlar.

2 gün Adobe Creative Suite CS4 başta olmak üzere tam bir baskı ve baskı öncesi eğitimi aldık.Öğretmenimiz Halid Özgür ve Barış Özcan’dı. Sürekli sorulu cevaplı şekilde de gidildiği için (bir nevi workshop) daha akılda kalıcı oldu. Eğitmenlerimize buradan teşekkür etmek istiyorum.

ape1
(sınıfımız)

Ben taa Beylikdüzünden Mecidiyeköy’e gittiğim için derslere tam zamanında yetişemedim. En son bugün saat 9’da ders tekrarı yapacağımızdan artık evden 7’de çıktım. Bugün de enn soğuk gündü, yerler kar ve buz kaplıydı otobüslerin çalıştığından emin değildim ki çalıştığını öğrenince çok sevindim.. Diyeceğim o ki, eğer Beylikdüzünde oturuyorsanız, bir yere zamanında yetişmek için en az 5’te kalkmalı, 6,30 ya da 7’de otobüste olmalısınız.. Bir yere yetişmek için eğer gidiyorsa mutlaka Metrobüs kullanın çünkü sabah trafiği berbat bir şey ama Metrobüs sizi gideceğiniz yere çok daha kolay ulaştırıyor..

Ve bugün.. Bugün de sınavımızı olduk, artık sonuçları beklemeye başladım. Şimdi sonucu beklemeye geldi sıra..  Şu sitemin sağ yanındaki twitlerimde paylaşırım sonucu büyük ihtimalle.

Eğitim ve sınav dışında Medyasoft harika bir yerdi. Sınıflar ferah ve iç açıcı. Eğitimleri Mac üzerinde aldık. Ders aralarında kahve içmek için indiiğimiz Cafe de çok güzel tasarlanmıştı. Eğitim süresince bizi çok güzel ağırladılar. Eğer bir sertifika eğitimi almak istesersem ilk tercihim Medyasoft olacaktır.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

3 Comments

  1. Umarım, Şahikacım bu kadar emeğinin karşılığını en iyi şekilde alırsın..

  2. Zor kazanılan kolay kaybedilmez Şahika. Umarım sertifika almaya hak kazanırsın ve elde ettiğin bilgileri faydalı işler üretmek amacıla kullanırsın.

  3. umarım sonuç bu kadar emegini boşa çıkarmaz. bol şans

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]