Çamaşır Kurutma Makinesi, Gerekli mi? Yardımcı oluyor mu? @calisananne

İlk aldığım günden beri hayretler içinde kaldığım kurutma makinesinin filtresini görüyorsunuz. Alerjik çocuk ve balkonsuzluk sonunda aldırdı bize kurutma makinesini. Ne kadar da gereksiz bir alet diye söylenirdim hep taa ki o ilk çamaşırları içinden kuru bir şekilde alana kadar :)Meğerse bulaşık makinesinden daha da gerekliymişsin evimize.Nasıl bir toz yumağında yaşıyormuşuz, filtresini her açtığımda şaşırıyorum.. Kadınlar genelde yumuşatıcı kullandığı halde havluların kokmadığını ve sert olduğunu söylerler, ben de dahil..hatta bütün havlularımı değiştirip en kalitilisinden almayı bile düşünüyordum.. Kurutmadan çıkan havlular beni şoka uğrattı..yıllardır kullandığım havlularım yumuş yumuş kabarmış ve mis gibi kokuyor..dolabın içinde durdukları halde kokuları gitmemiş.. Yani havlular yumuşasın diye ütüleme derdine de artık son verdi kurutma..

Kurutma makinesini çamaşır kurutmak dışında nasıl kullanıyorum bundan da bahsedeyim…artık hiç birşeyi silkelemek zorunda kalmıyorum. Banyo paspaslarını toplayıp kurutmanın tazeleme ayarında 10 dk döndürüyorum. Ve sonuç 😳 bütün saçı tüyü topluyor. .koltuk örtülerini de aynı şekilde silkelemek istediğimde tazeleme ayarında döndürüp seriyorum,örtülere yapışmış bütün saçı tüyü topluyor.işten gelen eşimin montu gibi her gün yıkanmayacak şeyleri 10 dakikalık programda kurutuyorum korona tedbiri olarak sıcakta ölüyordur inşallah virüsler. 
Ve son olarak banyo sonrası havlu bornoz ne varsa toplayıp içine atıyorum kurutmasının yanı sıra üstündeki saçı tüyü toplaması için..
Yani kendisiyle aşk yaşamaya devam ediyorum, müstakil ve geniş balkonlu bir evde belki gerek kalmaz ama şehir ortamında bence çok gerekli bir icat ..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]