Böyle Şirketler İnsanı Umutlandırıyor!

Ülkemizde ve tüm dünyada hızla yaygınlaşan meme kanseri benim de korkulu rüyam! Bir gün bu kansere yakalanırsam diye korkuyor, sıklıkla kendi muayenemi yapıyorum. “Keşke ülkemizde de bu konuda farkındalık düzeyi artsa” diye düşündüğüm bir anda en yenilikçi şirketlerden olan GeneralElectric ve Memeder’in harika bir girişimini öğrendim. Meme kanserine dikkat çekmek için Galata Kulesi’nin pembe olmasıyla ilgili bir girişimdi bu!

Dikkat çekti mi, fazlasıyla! Farkındalık yarattı mı, kesinlikle! Bazen basit bir farklılık, basit bir düşünce aylarca uğraşılarak hazırlanan bir kampanyadan çok daha fazla etkili olabiliyor. İşte bunun en net örneği de, Galata Kulesi’nin pembe renge bürünmesiyle yapılan bu değişim, bu yenilik oldu. Benim de son derece etkilendiğim bu olayın ardından En yenilikçi şirketlerden olan General Electric dikkatimi çekmeye başladı.

Basit Bir Fikir, Daha Etkili Olabiliyor!

Zira Memeder zaten herkesin yakından tanıdığı bir dernek! Ancak ülkemizde onca şirket, firma, sağlık kurumu ve kuruluşu, dernek, vakıf varken neden Memeder ile ortak bir fikri hayata geçiren GE oldu? İşte benim merak ettiğim buydu. Açıkçası bu şirketin adını çok sık duyuyordum. Ancak haklarında hiçbir bilgim yoktu, ta ki araştırarak aslında ne denli mühim bir şirket olduklarını öğrenene dek!

Bir Türk şirketi olmamasına karşın blogları aracılığı ile yanigeturkiyeblog.com adresinden pek çok yeniliği takip etmemizi sağlayabiliyorlar. Öyle diğer yabancı şirketlerin blogları gibi kendi dillerinde hazırlanmamış, tamamen Türkçe! GE’yiaraştırdıkça merak ettiğim bu soruya yanıt bulmam da uzun sürmedi. Şirket inanılmaz yenilikçi! Yeni olan her fikre kucak açıyor, değerlendiriyor ve görüş bildirmekle ya da desteklemekle kalmayıp hayata geçiriyor!

Aslında galata Kulesi’nin pembe olması da bunun zaten ispatı niteliğindeydi. Şirketin bana göre en önemli misyonlarından biri tüm dünyada geçerli olan sorunların, sıkıntıların daha kronik bir hal almadan önlenebilmesi! Bu yönde çok ciddi atılımlar gerçekleştirdiklerini, çok ciddi projeler üreterek hayata geçirdiklerini öğrendim. Yani şirketi tanıdıkça, ticari bir şirket olduklarından şüphe etmeye başladım. Daha çok sosyal bir kuruluş, bir yardım derneği, bir fikir dünyası oluşumu gibi çalışıyorlar.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]