Hepimize iyi gelen bir haftasonu

Derince

Bazen insan kafasını dağıtma ihtiyacı hisseder. Biz de böyle günlerden birinde yani geçtiğimiz haftasonu arkadaşlarımızla geçirmek istedik. İstanbul’daki bir arkadaşımızı da alıp Cuma akşamı eşimin Sakarya’daki arkaşına doğru yola koyulduk. 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Derince’deki genç çiftin tatlı evine varmıştık.

(Yazının bundan sonrası bol fotoğraf içermektedir;) )

O akşam Irina (kendisi Ukraynalı) bize birbirinden güzel Türk yemekleri hazırlamıştı. Ellerine sağlık tadı damağımızda kaldı. Bir de benim için doğum günü pastası hazırlamışlar. Düşünmeleri bile büyük incelik, çok teşekkür ediyorum buradan da..

Ertesi gün şansımıza hava da güneş açtı (Ocak ayında pek beklemediğimiz bir şeydi..) ve biz doğa yürüyüşü yapmaya karar verdik. Aslında niyetimiz yakında olan Meşukiye’ye gitmekti ama hem geç kalktığımız hem de o gün tekrar yola çıkıp başka bir yere gitmeyi planladığımız için olmadı. (Planladığımız yere de gitmedik :) )

Harikalar Sahili

Karşıda Gölcük ve Kartepe manzarası ile çok güzel bir sahil. Harikalar Sahili adını içindeki masal kahramanlarının heykelciklerinden almış olmalı. Pırıl pırıl havada sahilde yürümek gerçekten güzeldi.

Derince

Derince

Derince

Derince

Çınarlıdere

Havayı güzel bulunca yürüyüş yapmaktan kendimizi alamadık. Yanımıza da atıştırmalık bir şeyler almıştık. Çınarlıdere’de biraz yürüyüş yapıp piknik yerlerinde mini pikniğimizi yapmak için oturduk. İnanın termostaki çay ve kahveden daha lezzetli bir şey yoktu o an için. Günün favorisi ise biskolata mood oldu :) Seviyorum minik atıştırmalıkları, abur cuburları.. Mide rahatsızlığım yüzünden uzak durmam gerekse de tam olarak vazgeçebilmiş değilim.. Başka bir yazıda sevdiğim abur cuburları yazayım en iyisi..

Derince

Derince

Derince

Derince

Bu geziye aslında Ocak sonunda çıkmıştık. Yoğunluğum nedeniyle anca yazma fırsatı buldum. Gerçekten çok keyifli vakit geçirdik. Once Upon a Time dizisine orada başladık. Arkadaşları eşime PS3’ü orada hediye etti:) Oradan Gönen’e annemlere süpriz yapmaya gitmemiz de çok güzel olmuştu :) Unutmamak için buraya not alıyorum ;)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]