Bebeklerde İlikli Kemik Suyu Kullanımı ve Faydaları

Yüzyıllardır tüm dünyada şifa kaynağı olarak bilinen ilikli kemik suyu çok kıymetli ve çok faydalı bir besindir. Dana kemiğin saatlerce kaynatılmasından elde edilen kemik suyu pilav, makarna ya da kebap gibi kuru yemeklere azar azar katılabildiği gibi, doğrudan çorbası ya da sosu da yapılabilir. Her tür sebze ve et yemeğine lezzet katan ilikli kemik suyu, hazır gıda tüketiminin çok yaygınlaştığı günümüzde yediden yetmişe hepimizin ihtiyaç duyduğu bir üründür. İlikli kemik suyunun şifası içinde barındırdığı doğal protein, vitamin, mineral, faydalı asitler ve yağlardan gelir. Bağışıklığımızı güçlendiren birçok element içeren ilikli kemik suyu, bebekler için de çok yararlıdır. Bebeklerin hastalıklara karşı dayanıklılığını artırırken organ gelişimlerini de destekleyen bu harika sıvı, büyüme hormonlarına etki etmekle kalmıyor, aynı zamanda hafıza gelişimine de fayda sağlıyor. Bebeklerde sekiz aydan sonra, ek gıdalara geçilmesiyle tüketilebilen bu ürün, bölünerek bebeklerin mama ve çorbalarına katılıp kullanılabilir. İlikli kemik suyunu sindirim sistemi ve eklem gelişimi için bebeklere takviye gıda olarak verebileceğiniz gibi uyku problemleri olan ve halsizlik çeken her yaştan bireye de sunabilirsiniz.

ilili kemik suyu

İlik suyunun bebeklere sağladığı tüm bu faydaları yetişkin ve çocuklarda da gözlemlemek mümkün. 30 yaş sonrasında vücudun kolajen üretimi azaldığından yetişkinlerin ihtiyaç duyduğu kolajen takviyesini de karşılayan ilikli kemik suyu tek başına tüketilebileceği gibi her yemeğe belirleyeceğiniz miktarlarda katılarak da tüketilebilir. Yüksek enerji vermesine rağmen çok düşük kalori içeren ilikli kemik sularının yapımı için dana kaval kemiği kullanılır. Kaval kemiği içindeki yararlı elementler çok uzun sürede suya geçtiğinden kemiğin kısık ateşte 24 saat kaynatılması gerekir. Bu nedenle kemik suyu evde yapılması zor bir üründür. Aşçı Anne’den güvenle satın alabileceğiniz dana ilikli kemik suları, katkısız ve koruyucusuz biçimde üretilip yüksek basınç ve yüksek ısıda şişelenerek bir süre bekletilir. Böylece içindeki canlı organizmalar ölür ve koruyucu ile katkı maddeleri kullanmaya gerek kalmaz.
480 mililitre ölçülerinde olan Aşçı Anne Dana İlikli Kemik Suyu, %96 doğal ilik suyu içerir. Ayrıca içinde havuç, kereviz, defne yaprağı, kekik, karanfil, zerdeçal, karabiber ve zencefil gibi şifalı sebze ve bitkileri barındıran Aşçı Anne Dana İlikli Kemik Suyu açıldığında 2 gün içerisinde tüketilmesi gerekir. Bu efsane sıvıyı isterseniz bir seferde kullanır isterseniz de parçalara bölerek dondurucunuzda muhafaza edebilirsiniz. Bu sağlık kaynağı ürüne ascianne.com/dana-ilikli-kemik-suyu linkinden ulaşabilirsiniz.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. Bu bilgilere gün geçtikçe daha çok ihtiyacımız artıyor.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]