Ahşap boyamaya geri dönüş

Ahşap Tepsi Tasarımlarım

Her şey ismek’in ahşap boyama kursuna gitmemle başlamıştı. Şu yazımda bahsetmişim. Ne yazık ki ben o kursu bitiremedim.. İşler güçler, o zaman oturduğum semtten taşınmam (sonra bir daha taşınmam!) yüzünden bıraktığım ahşap boyamalarım. Tabi o günlerden sonra bir kaç kez daha boyama girişimlerim oldu. Bu aralar da hem ahşap malzemelerimi değerlendirmek hem de kafa dağıtmak için ahşap boyuyorum. Bir insan hiç akşam dizi izlerken ahşap boyar mı? İşte ben o durumdayım. Bir yandan çayımı yudumluyorum bir yandan boyuyorum..

Aklımda bir kaç değişik fikir var ama şu an stoktaki tepsileri bitirmeye çalışıyorum. Kursta tanıştığım arkadaşım Seda ile kurs günlerimizi çok özlüyoruz. Şimdi o başka semtte ben başka semtte oturuyoruz ama kalplerimi bir. Her ahşap boyama yaptığımda aklıma kurstaki anılarımı geliyor.

Boyamayı en çok sevdiğim şeyler tepsiler. Kurstaki malzemecimizden alıp stok yaptığım bir sürü tepsi var. Alttakiler de benim işlerden güçlerden fırsat bulup boyadıklarım. Aklımda değişik tasarımlar var.. Çilekli olanı kursta boyamıştım çaktırmayın ;)

İlerleyen günlerde ahşap boyama tekniklerinden ve aşamalarından da bahsedeceğim. Mesela alttaki beyaz tepside transfer tekniği kullandım. Onu da anlatacağım.

Sadece vernik olayını çözemedim. Kurs hocamızın tavsiyesi ile yat verniği almıştık. Havalar soğuk olduğundan balkonda yapamıyorum, içeride yapmak zorunda kalıyorum. Kokusu oldukça bunaltıcı oluyor.. Bu konuda çözüm önerilerinizi bekliyorum..

Ahşap Tepsi Tasarımlarım

Ahşap Tepsi Tasarımlarım

Ahşap Tepsi Tasarımlarım

Ahşap Tepsi Tasarımlarım

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. İki kuruş fazla olsun kırmızı olsun Şahika’cığım. Kar taneli desenli kırmızı tepsiye bayıldım. Ellerine emeğine sağlık…

  2. admin says:

    Çok teşekkür ederim Mürüvvetciğim, ben de kırmızıyı çok sevenlerdenim :)) Öpüyorum..

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]