Herkese merhaba,

Baharı hissetmeye başladığımız şu günlerde yaza hazırlık yapmak gerek diye düşünüyorum. Evlerimize bahar temizliği yapıyoruz da neden kendimize iç temizliği yapmayalım?

Tamam tamam sakin olun, detox sularından, chia tohumlarından bahsetmeyeceğim. Tamamen doğal, halk usulü ben neler yapıyorum ondan bahsedeceğim. Evde nasıl spor yapılır ve selülitlerden nasıl kurtuluruz ile kapanışı yapacağım efendim :)

Evde Pilates mi?

Evet, evde de pilates olur.. En güzeli açık havada yürümektir. Ama İstanbul’da ve dahi oturduğum semtte yürüyüş yapacak yer bulamadığımdan evde pilates yapmayı tercih ediyorum. Mümkünse pilates yaptığım ortamı 1 saat kadar havalandırıyorum. İçeriye ne kadar oksijen girerse kârdır. Sonra başlıyorum Ebru Şallı ile pilatese. Bence kendisi müthiş bir pilates eğitmeni. DVD’leri var, onunla birlikte yapabilirsiniz. Başlangıç seviyesinde iseniz 1. ve 2. DVD’lerini yapmanızı öneririm. Ben 3K (kol, karın, kalça) ile devam ediyorum. 1 saatin sonunda inanılmaz esnek oluyorsunuz!

ebrusalli ile dvd
(Seç, beğen, al! :) )

Yapmanız gerekenler çok basit aslında. 1 Pilates topu ve 1 Lastik (esneme hareketleri için). Ebru Şallı’nın DVD’lerinden de edinirseniz oldu bu iş. Eğer o da yoksa, youtube’da Ebru Şallı ile pilates videoları dolu. Onlardan biri ile başlayabilirsiniz. Önemli olan başlamak.

Yalnız, pilatesten 1 saat önce hafif bir kahvaltı yapmanız gerekiyor. Sonra da hareket ettiğiniz için inanılmaz acıkıyorsunuz o yüzden de protein zengini yiyecekler yemelisiniz. Ben bazen pilatesten önce biraz gevrek yiyorum. Sonrasında da ya omlet ya da krep ve peynirle birlikte güzel bir kahvaltı yapıyorum. Hem protein ihtiyacımı da karşılamış oluyorum. Haftada 3 kez pilates yapmak inanılmaz esneklik kazandırıyor.

Ve günlük tutun. Her gün, hangi saatte pilates yaptığınızı bir yere not edin. Böylece daha düzenli olursunuz.

pilates2

Selülitlerden Kurtulmak?

Hemen hemen her hanım kişisinin derdi artık selülitler. Nedeni de hareketsiz yaşamımız. Zayıf ya da kilolu olun farketmiyor. Herkeste olabiliyor.

ozonlabs1Kolayı var efendim. Spor yaparken sürüyorsunuz OzonLabs’ı bacaklarınıza, terledikçe o teninize işliyor. Zaten selülit bir kan dolaşım bozukluğu problemi. Hareket ettiğinizde kendiliğinden azalıyor. Biraz hamur işini, şekerli, unlu şeyleri de azaltırsanız. Üstüne bir de OzonLabs kullandığınızda ne selülit kalır ne bir şey. Demedi demeyin sonra, üzülürüm :)

OzonLabs’ın daha önce sivilcelere ve cilt sorunlarına iyi geldiğini yazmıştım. Sadece sivilcelere değil, bu şekilde sorunlu bölgelere de iyi geliyormuş. Ne varsa doğalında var zaten :)

Son olarak, yediklerimize, içtiklerimize dikkat ederek, bahardan yaza geçiş döneminde daha sağlıklı olabiliriz. Günde 2 litre su içmeyi ihmal etmeyelim. İşleyen demir ışıldar, unutmayalım ;)

Ufak bir dip not: Ben bunları kilo vermek için yapmıyorum, sağlıklı ve zinde kalmak için yapıyorum. Kilo verme önerisi olarak almayınız ;)

Hepimize sağlıklı bir bahar ve sonrasında yaz diliyorum :)

Beni sosyal medyada takip etmek için;

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi