Baharda Gönen Başkadır

Beni tanıyanlar biliyor Balıkesir Gönen’liyim :)

Yurdumuzun her yeri çok güzel. Tüm şehirleri görmedim ama her yeri çok severim. Ama insanın kendi memleketi bir başka.. Doğup büyüdüğüm, anılarımın olduğu yer benim için bambaşka.. Gittiğim yerlerde buradan izler görmem de çok doğal değil mi? Şurası Gönen’e benziyor diye düşüncelerim oluyor.

Uzun zamandır Gönen’e gelememiştik. Hızlı şehir yaşamı bizi içine hapsediyor malesef.. İstanbul’da yaşıyorum ve çok çok seviyorum. Ama hızlı yaşamayı sevmiyorum malesef.. Anın tadını çıkararak, baharı ya da kışın geldiğini anlayarak yaşamayı daha çok seviyorum..

Bu haftasonu Gönen’e gitmek nasip oldu. İlkbahar’ın gelişini anladım diyebilirim.. Havanın ılık olması, çiçeklerin açması. Hepsi bana baharın hissettirdi.

İnsan yaşadığı yerin kıymetini yaşarken anlamıyor..

gonen3

gonen7

Dün annem, babam, eşim ve ben Gönen’in yakınlarındaki Köy Konağına gittik. Çayımızı içerken temiz havanın ve manzaranın tadını çıkardık. Dönmeden önce eskiden piknik yaptığımız bir çayıra gittik. Orada bir köpüş eşimin peşini bırakmadı :D

gonen8

gonen5

Dönerken de eşim tutturdu ben yürüyerek döneceğim diye.. 10 km’lik yol.. Biz ne dediysek dinlemedi. Ben de onunla yürürdüm, ama havanın rehaveti üzerime çökmüştü. Ben yürümedim :) Kendisi 10 km’yi 2 saatte yürüdü. Çok güzel  fotoğraflar ve videolar çekmiş. Onları da paylaşacağız inşallah :)

Siz de baharın tadını çıkarmak için yakınınızdaki park ve bahçelere gidebilirsiniz. Mevsimlerin değişimini hissetmek gibisi yok :)

 

gonen1gonen2

 

yazi

 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

12 Comments

 1. Ah bahar iyi ki var! Çok şükür Rabbime :)
  Ne kadar güzel fotoğraflar, hele kuzulu koyunlu olana ayrıca bayıldım.
  İnşallah İstanbul’da baharı birlikte de fotoğraflarız..

 2. Bahar her yerde mi böyle güzel olur ;)) keşke hiç bitmese, hep baharı yaşasak. Adanada biz çok kısacık yaşıyoruz baharı, şimdi portakallar çiçeklendi bir haftaya kalmaz yaz sıcakları başlar;)

 3. bunlar ne güzel fotoğraflar böyle bayıldım :)

 4. Çok güzelmis gerçekten. Dogal yerleri büyük sehirlere tercih ediyorum.

 5. Çok güzel bir yazı olmuş, blogunuzu takibe aldım bana da beklerim sevgiler

 6. Bahar gelmiş :) fotoğraflar süper. Biz İzmir de baharı az yaşıyoruz şu an tam zamanı çok kısa bir süre sonra yaza geçeriz:) bu hafta 30 dereceyi göreceğiz dendi bile:)

 7. zencefil tasarım evi says:

  ohh içim açıldı valla. Baharı seviyorum

 8. fotoğrafların kalitesine bayıldım :) karadenizli olarak ege taraflarını çok merak ederim hep, geçen yaz bozcaadaya gitmiştik, bu sene nereye gideriz bilmiyoruz ama sizin oralar tam yaşanılası yerler..

 9. irem says:

  ay o çiçeklerin güzelliği bahar bambaşka gerçekten de..

 10. Ailem Denizkent civarından.Oraların doğası benzer birbirine.Büyükşehirlerde o tat yok ne yazık ki….

 11. ah anadolu sevilmez mi :) çok güzel kareler ne de güzel fotoğraflar senin içinde ne güzel oldu :)

 12. Şahane (:

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]