Beni tanıyanlar biliyor Balıkesir Gönen’liyim :)

Yurdumuzun her yeri çok güzel. Tüm şehirleri görmedim ama her yeri çok severim. Ama insanın kendi memleketi bir başka.. Doğup büyüdüğüm, anılarımın olduğu yer benim için bambaşka.. Gittiğim yerlerde buradan izler görmem de çok doğal değil mi? Şurası Gönen’e benziyor diye düşüncelerim oluyor.

Uzun zamandır Gönen’e gelememiştik. Hızlı şehir yaşamı bizi içine hapsediyor malesef.. İstanbul’da yaşıyorum ve çok çok seviyorum. Ama hızlı yaşamayı sevmiyorum malesef.. Anın tadını çıkararak, baharı ya da kışın geldiğini anlayarak yaşamayı daha çok seviyorum..

Bu haftasonu Gönen’e gitmek nasip oldu. İlkbahar’ın gelişini anladım diyebilirim.. Havanın ılık olması, çiçeklerin açması. Hepsi bana baharın hissettirdi.

İnsan yaşadığı yerin kıymetini yaşarken anlamıyor..

gonen3

gonen7

Dün annem, babam, eşim ve ben Gönen’in yakınlarındaki Köy Konağına gittik. Çayımızı içerken temiz havanın ve manzaranın tadını çıkardık. Dönmeden önce eskiden piknik yaptığımız bir çayıra gittik. Orada bir köpüş eşimin peşini bırakmadı :D

gonen8

gonen5

Dönerken de eşim tutturdu ben yürüyerek döneceğim diye.. 10 km’lik yol.. Biz ne dediysek dinlemedi. Ben de onunla yürürdüm, ama havanın rehaveti üzerime çökmüştü. Ben yürümedim :) Kendisi 10 km’yi 2 saatte yürüdü. Çok güzel  fotoğraflar ve videolar çekmiş. Onları da paylaşacağız inşallah :)

Siz de baharın tadını çıkarmak için yakınınızdaki park ve bahçelere gidebilirsiniz. Mevsimlerin değişimini hissetmek gibisi yok :)

 

gonen1gonen2

 

yazi