Evinizi Şehrin En Havalı Kafesine Dönüştürecek Küçük Ev Aletleri

Her canız istediğinde şehrin diğer ucundaki o kafeye gidip nefis zencefilli limonatasını içip, çikolatalı kekinden yiyemiyorsunuz. Kahveniz bile yavan oluyor, dışarıda içtiğiniz kahvenin tadını alamıyorsunuz. Ama istiyorsunuz ki siz de bir çırpıda tadı damağınızda kalacak şeyler hazırlayabilesiniz. Aslında zor değil. Mutfakta birkaç yenilikle siz de evinizi şehrin en havalı kafesine çevirebilir, kendi mutfağınızın en sıkı müdavimi olabilirsiniz. İhtiyacınız olanlar şunlar:

İçecek karıştırıcı

smoothie

Onlarca smoothie tarifini bir gün yaparım diye kaydedip sakladınız, bakıp bakıp iç geçirdiniz. Aslında ihtiyacınız olan tek şey bir içecek karıştırıcı. Mutfakta bir köşede duracak ve en sıcak günlerde bir cankurtaran edasıyla ortaya çıkacak. En sağlıklı en lezzetli smoothie’ler sizin elinizden çıkacak. Şeftalili, ananaslı, çikolatalı, kavunlu, karpuzlu… Artık bundan sonrası sizin zevkiniz.

Waffle makinesi

waffle

“Ben bunu evde bir yapıyorum ki, parmaklarını yersin” diyebileceğiniz şeylere renk katmak için bulunmaz fırsat. Evde waffle candır! Üstelik hamurunuzu yaparsınız, Tchibo’nun meşhur hamur porsiyonlayıcılarından alıp ile çıtayı yükseltir, istediğiniz an çıkarıp çıkarıp waffle’ınızı yaparsınız. İsterseniz ununuzu kepekli undan seçersiniz, diyetinizin küçük bir kaçamağı olur. Waffle makinesinin yanında çikolatası, çileği, muzu, kivisi her daim hazır ve nazır olmalı tabii.

Kahve makinesi

kahve-makinesi

O peşinden koştuğunuz tatlar makinesiz olmuyor tahmin edebileceğiniz gibi. Düşünsenize evinizde hem latte hem cappuccino hem macchiato hem espresso yapan bir kahve makinesi olduğunu. Özel kahve kapsüllerinizi zulanıza yedekleyin. Yeni tatlar denemekten korkmayın. Artık evinizde bir “3. dalga coffee shop” var. Belki arkadaşlar arasında bir kahve etkinliği bile düzenlersiniz trende uyup. Neden olmasın?

Endüksiyonlu süt köpürtücü

sut-kopurtucu

Kahve makinesinde bir sonraki level ise bir süt köpürtücüye sahip olmak. Eğer kahvenizi sütlü içiyorsanız ve soğuk sütü bir anda kahvenize boca edip bütün büyüyü bozmak size göre değilse, o zaman sırada bir endüksiyonlu süt köpürtücüye sahip olmak var. Karıştırır, ısıtır, köpürtür. Sonrasını zaten biliyorsunuz.

Blender

“Daha da serin, çok serin” diyenlerin yaz içeceği frozen’lardır. Frozen içinse size sağlam bir buz kırıcı gerek. Bu noktada mutfakta en yakın arkadaşınız blender’ınız olacak. Blender zaten biraz sihirbaz gibidir. Patates püresi de yapar, mercimek çorbası da frozen da… Siz sadece evinizi şehrin en havalı kafesi yapma projesi için değil, genel olarak bulunsun diye bir blender alın mutlaka.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

1 Comment

  1. ya da bir cafeye gidebilirsiniz :D

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]