Şerit LED’lerle mekanları baştan yaratın

Yeni nesil aydınlatma teknolojisi LED, son dönemlerin en gösterişli ve kullanışlı buluşu. LED teknolojisi sayesinde basık tavanlı bir evi ferah ve geniş gösterebilir, kasvetli bir odayı farklı renklerle canlandırabilirsiniz. 

Düşük enerji tüketimleri, küçük boyutları ve hızlı açılıp kapanabilmeleri gibi avantajlarından yararlanmak için LED teknolojisinden yararlanmaya karar verdiyseniz, GittiGidiyor mağazalarından ihtiyacınıza en uygun olan bulmak çok kolay.  50 kategoride 15 milyon ürüne sahip GittiGidiyor’daki çeşitli uzunluk ve renklerdeki şeritled’ler ile iç mekân ve dış mekanı olduğundan daha gösterişli hale getirebilirsiniz.

Tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz

90’lı yıllarda beyaz LED’lerin icadıyla aydınlatmada yaşanan devrim tüm hızıyla devam etti ve renk alternatifi çoğaldı. Mekanlara farklılık katan LED’ler, ahşap, metal, seramik, cam, duvar, alçıpan, beton vb. yüzeylerin tümüne uygulanabiliyor. Dış mekanlarda yağmura, toza en dayanıklı LED türü silikonlu LED’leri, buzlu cam duvarın arkasında renkli LED’leri, aynaların arkası ve tavan spotlarında beyaz LED’leri kullanabilirsiniz.

Ayrıca genel kanının aksine LED alırken, watt miktarına değil lümen miktarına bakmalısınız. LED lambaları kendini soğutur, ısı yaymaz. Bu sayede yanıcı özellik taşımaz. Dolayısıyla LED lambaları kâğıt, ahşap gibi kaplamalarla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Daha fazla ışık elde edebilirsiniz

Daha çok ışık elde etmek için LED lambaları avize, sarkıt, abajur, lambader, aplik ve diğer aydınlatma ürünlerinizde kullanabilirsiniz. Florasan lambalar yerine LED tüpler kullanabilir, dekoratif vurgu aydınlatmaları için LED ışık zincirlerinden yararlanabilirsiniz. LED aydınlatma fiyat bakımından akkor lambalardan daha yüksek olsa da verimlilik veya dayanıklılık açısından daha karlıdır.

Ortamın havasını yumuşatabilirsiniz

Aydınlatma, iç dekorasyonun en önemli unsurları arasında yer alıyor. Doğru aydınlatma ortamın havasını anında değiştirebilir. Bu nedenle renk sıcaklığı seçimi büyük önem taşır. Soğuk tonlu renklerle donatılmış bir mekânda sıcak ışık kullandığınızda renkler soluk ve cansız görünür. Sıcak ton renklerde donatılmış bir mekânda soğuk ışık kullanmak da doğru tercih olmaz. Dolayısıyla “gün ışığı LED mi beyaz LED mi” sorusunun cevabı, ortam dekorasyonu ve ışık rengi ile ilgilidir.

Sıcak ışık, yumuşak, iyi bir görüş ve rahat bir atmosfer sağlar. Sıcak ışık, yatak odaları ve yaşam alanlarında kullanım için uygundur. Doğal beyaz ışık; yeşil, beyaz, mavi tonlarla dekore ortamlarda tercih edilmelidir. Bu sıcaklıktaki ışık, detay görmemizi desteklediğinden, makyaj odalarındaki aydınlatmalarda kullanım için faydalıdır. Soğuk beyaz ışık, ofislerde, garajda, mağazalardaki objelerin sergilenmesinde, spor alanlarında kullanılır.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]