Sabo Terlik ile Ayaklarınız Rahat Etsin

Sabo Terlik Nedir?

Hastanelerde gezen hemşirelerin ve doktorların ayaklarında gördüğünüz ve oldukça rahat bir şekle sahip olan terlikler sabo terlik olarak bilinir. Kullanımı son derece rahat olan ve yalnızca hastanelerde değil başka alanlarda da kullanımına yer verilen bu terlikler her zaman ayağı ortopedik olarak korur. Yapısı oldukça yumuşak olan, ayağı vurmayan ve ayağa tam oturan bu terlikler hemşireler, doktorlar, hastane çalışanları, personeller tarafından kullanılıyor. Ayak yapısına son derece uyum sağlayan bu terlik modellerinde topuk görmek oldukça normaldir. Ancak bu topuklar, ayaklara zarar vermeden kullanım sağlar.

Sabo Terlik Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Sabo terlik modelleri, ayağı asla rahatsız etmeyen ve ayağa tam oturan modellerdir. Yüksek topuklu şekli sayesinde aynı zamanda şık görünen bir modele sahiptir. Bu terliklerin en bilinen özelliği, ayağı terletmemesi ve ayağa rahatsızlık vermemesidir. Kullanımı oldukça rahattır ve ister ince ister kalın çoraplarla kolaylıkla giyilebilir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanımı tercih edilen bu terlik modelleri, daha çok pamuk çoraplar ile tercih ediliyor. Dış kısmında bulunan delikli filtreleri sayesinde, terlikler ayağın hava almasını da sağlıyor. Sabo Terlik mantar gibi ya da enfeksiyon gibi durumlardan ayakları koruyor.

Sabo Terlik Modelleri Ayak Tabanına Uygun Olarak Tasarlanıyor

Sabo terlik modeller ayak tabanına uygun olarak tasarlanan terlik modelleridir. Ayağa tam oturduğu için gün boyu uzun saatler boyunca kullanılabilir. Niteliklerinden ötürü kadın ve erkekler tarafından tercih edilir. Farklı renk ve desen seçeneklerine de sahiptir ancak genel olarak beyaz olan çeşitleri tercih edilir. Terliklerin yapısı gereği, temizliği de en az kullanımı kadar kolay ve uygundur. Kolaylıkla temizlenebilir özelliklere sahip olan bu terlik modelleri, içerisinde mikrop barındırmaz özelliğe de sahiptir. Ayakta saatlerce durduğunuz zaman dahi ayaklarınıza zarar vermez ve ayaklarınızı terletmez.

Sabo Terlik Modelleri Hemşire Terliği Olarak Da Bilinir

Sabo ismi satış ismi olarak bilinse de, bu terlik modelleri hemşire terliği olarak da bilinir. Ancak bu terlik modelleri yalnızca hemşireler tarafından giyilmez. Doktorlar, hastalar ve hastane personelleri tarafından da giyilebilir. Sağlık sektöründe tercih edildiği kadar, gıda sektöründe de tercihen kullanımına yer verilir. Bu terlik modelleri dışarıdaki havanın ayaklara ulaşmasını sağlar ve ayakların terlemesini önler. Ayakların rahat etmesi için özel olarak tasarlanan bu terlik modelleri, hastanede dolaşmak için en uygun tabana sahip olan modellerdir.

Sabo Terlik Modelleri Doktor Terliği Olarak Da Bilinir

Sabo olarak adlandırılan bu rahat terlik modelleri aynı zamanda doktor terliği olarak da biliniyor. Doktorlar tarafından en çok tercih edilen bu terlik modelleri, hastanede rahatlıkla dolaşmak ve etrafa mikrop saçmamak adına tercih ediliyor. Medikal terlik olarak satışı sunulan bu terlik modelleri mantar ve egzamalara karşı da ayakları son derece kaliteli bir biçimde koruyor. Hastanelerde, ameliyathanelerde ve hastane odalarında farklı terlik ve ayakkabılarla dolaşmak odlukça zararlı ve sağlıksız olabiliyor. Bu nedenle sabo olarak adlandırılan bu terliklere yer veriliyor.

Sabo Terlik Modelleri Saatlerce Ayağınızda Durabilir

Crocs terlik modelleri son dönemde çok daha renkli ve desenli şekillere sahiptir. Terliklerin üst kısmında bulunan hava delikleri sayesinde terlikler gün boyu ayakta durmanıza da olanak sağlıyor. Rahat yapısı sayesinde, dilediğiniz yerde giyimi uygundur. Kış aylarında da pamuk çoraplarla kullanılarak ayağı sıcak tutabilirsiniz. Kaliteli ve farklı renk seçeneklerine sahip olan tüm terlik modellerini www.sabomar.com adresinden temin edebilirsiniz. Yaz ve kış aylarında kullanımı uygundur.

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]