Room – Gizli Dünya {Film}

– Kamyonet
– Dışarı çık
– Atla
– Kaç!

5 yaşında bir oğlan çocuğu ve annesi, minicik bir oda.. Hayatları bundan ibaret.. Peki neden? Çünkü sapığın biri onları, o odada tutuyor! Anne 7 yıldır orada yaşıyor.. Çocuk orada doğuyor.. Dış dünyayı bilmiyor, uzay sanıyor. Çocuk olanları bilmediğinden ona normal geliyor, ama anne içinse çok zor bir durum.. Her ikisi için çok zor. Ama anne için daha zor.

Jack 5 yaşında, saçlarından dolayı onu kız sandım ilk başta. Meğer oğlan çocuğuymuş. Onlardan güç aldığını söylüyor kestirmiyor. Yakışıyorda kerataya. Çok sevimli..

İzlerken içim parçalanıyor.. Filmin içinde hissediyorum. Odayı gördükçe ruhum daralıyor. Bir de gerçek olduğunu düşününce! Çocuğun psikolojisi geliyor aklıma.. Odayı evleri sanması. İnanılmaz üzücü.

roomBir gün annesi ona dış dünyadan bahsediyor. Çocuk inanmıyor. Odayı dünya sanıyor. Ama annesi yılmıyor. Bir plan yapıyorlar. Oğlanı öldü gösteriyor, onları kaçıran adam da inanıyor. Onu bir halıya sarıyor. Adama veriyor. (Büyük cesaret.) Ya hep ya hiç. Oğlan planı uyguluyor, ama yazık dış dünyayı görünce afallıyor. Sendeliyor ve düşüyor. Bu arada imdadına biri yetişiyor ve onu kurtarıyor. Sıra anneyi bulmakta..

Anneyi de sağ salim buluyorlar ve sırada dış dünyaya adapte olmak var.. 7 yılın telafisi, hiç kolay olmuyor..

roomİzlerken çocuk oyuncunun (Jacob Tremblay) performansına hayran kaldım! Birine benzettim, ama bulamadım. O nasıl bir oyunculuktur. Oynamamış, yaşamış resmen. Bir oscar da ona gitmeliydi! Şu sevimliliğe bakın yahu!

Film konusunu Emma Donoghue‘un aynı isimli romanından alıyor. Kitaptan uyarlanan filmleri seviyorum.

Bu filmden sonra Brie Larson, en iyi kadın oyuncu Oscar’ına layık görüldü. Bence hak ediyor! Ama küçük oyuncuyu daha çok beğendim.

Şuraya Türkçe altyazılı fragmanı da ekliyorum, izlerseniz benimle yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın!

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. Aaa çok merak ettim! Sanıyorum duymuştum ama aklımdan çıkmış! Hikaye çok enteresan, heyecanlandım!

  2. Sahika says:

    Sevgili Beyaz Kagit, Mutlaka izlemelisin canım, seveceğini düşünüyorum ;)

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]