Geleneksel Sonbahar Filmleri

Daha önce Soğuk Kış Gecelerinin İzlenesi Filmleri diye bir liste yapmıştım. Kışın izlemeyi sevdiğimiz filmleri listelemiştim. Şimdi de her Sonbahar bıkmadan izlediğimiz filmleri listeleyeceğim. Hepsini kaç defa izlediğimi(zi) unuttum, ama mutlaka her sonbahar izliyoruz..

1- Mesajınız Var (You’ve Got Mail)

İnsan bir filmi bıkmadan, usanmadan tekrar tekrar izler mi? Ben her sonbahar izliyorum. Her karesini ezberlesem de Sonbahar’da izlemeyi en sevdiğim filmlerden birisi (hatta en sevdiğim) film Mesajınız Var.  Sanırım Meg Ryan’ın ve Tom Hanks’in de en sevdiğim filmlerinden.

Kathleen Kelly’nin köşedeki kitapçısı gibi bir kitapçım olması da en büyük hayalim. İçindeki müşterilerime kahve ikram edebileceğim bir köşesi olan şirin bir kitapçı.

Eminim bu filmin internetin ilk yıllarını yaşamış olanlara hatırlattığı başka şeyler de vardır..

2- Gurur ve Önyargı (Pride & Prejudice)

İşte Sonbahar’da izlemeyi en sevdiğim filmler arasında ikinci en sevdiğim film: Pride & Prejudice.

Elizabeth Bennet ile Bay Darcy’nin bitmek bilmeyen çekişmeleri ve her izlediğimde acaba olacak mı diye merakla beklediğim aşkları. Evet bu filmi de her sonbahar büyük ilgi ve merakla izliyorum. Sanki ilk kez izliyormuş gibi.

Mesajınız Var filminde de Kathleen’in her yıl okuduğu kitaptı Pride & Prejudice. Bense izlemeyi çok seviyorum.

3- Jane Olmak (Becoming Jane)

Pride & Prejudice’ın yazarı Jane Austen’ın yaşamını konu alan bu filmi de çok seviyorum. Jane Austen’in romanlarındaki o romantik havayı nasıl yakaladığını anlatan güzel bir film. Sonbahar’ın o romantik dokusuna çok güzel uyuyor.

Daha önce de şu yazımda bahsetmişim bu filmden. O zaman ilkbahar’a güzel gitmiş şimdi de sonbahar’la güzel gidiyor. Sanırım romantik filmler her bahara yakışıyor..

4- Kefaret (Atonement)

Yine Keira Knightley ‘in başrolünde oynadığı duygusal ve romantik bir film olan Atonement’i de Sonbahar’a çok yakıştırıyorum. Biraz hüzünlü olması da onu Sonbahar’lık bir film yapıyor sanırım. Ne de olsa Sonbahar da hüznü anlatmıyor mu? Bu sarı günlere çok yakışan filmi de defalarca izledim ve hala izleyebilirim..

5- Duvak (The Painted Veil)

Yine hüzünlü ve duygusal bir film olan The Painted Veil  ile Sonbahar Filmleri listemin kapanışını yapıyorum.

Başrolünde Halka filminden de tanıdığımız Naomi Watts ‘ın oynadığı bu film de çok hüzünlü ve düşündürücü. Yani Sonbahar’a yakışan filmlerimizden. Diğer filmleri izledikten sonra bu filmi de mutlaka izlemem gerekenler arasına alırım.

İşte benim her Sonbahar izlemekten keyif aldığım filmler bunlar. Eğer Sonbahar için yeni filmler keşfedersem onları da yazarım, ama bunlardan asla vazgeçmem. Şimdi gidip listemdeki filmlerden birini izleyebilirim ;)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

4 Comments

  1. mesajınız var en sevdiğim filmdir beniim. her kafam bozulduğunda izlerim. ne çok ortak noktamız var ;)

  2. Bayildim bu fimlere ben, bu sonbahar film listeme eklemeliyim bunları:)

  3. […] istemiyorum ama hem romantik hem de nostaljik bir film izleme modundaysanız mutlaka izleyin. Aşk ve Gurur neyse Jane Eyre’de benim için öyle […]

  4. […] istemiyorum ama hem romantik hem de nostaljik bir film izleme modundaysanız mutlaka izleyin. Aşk ve Gurur neyse Jane Eyre’de benim için öyle […]

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]