Norma Bates’in Kendine Özgü Tarzı

normabates_kolaj3

Bates Motel‘dan daha önce de bahsetmiştim. Severek izlediğim dizi ne yazık ki ara verdi. Bir sonraki sezonu merakla bekliyorum.

Bugün konumuz dizi değil, başrol oyuncusu Norma Bates’in (Vera Farmiga) kendi has stili. Bates Motel’de anne karakterini oynayan Norma’nın kendine has tarzını çok beğeniyorum. Her zaman şık ve rahat kıyafetlerden hoşlanıyor. Aynı benim gibi :)

Dizi 1960’ta çekilen Psycho filminden uyarlandığı için kıyafetler de o döneme benzer seçilmiş. Ancak dizinin o yıllarla hiç alakası yok. Mesela o yıllarda cep telefonu olmamasına rağmen dizide bolca kullanılıyor.

Gelelim Norma’nın stiline;

normabates_kolaji2normabates_kolaj1normabates_kolaj4

Gördüğünüz gibi Norma çiçekli (floral) desenlerden hoşlanıyor. Bundan 60’ların kadınlarının çiçek desenli kıyafetlerden hoşlandığını çıkarabiliriz. Bir sonraki stil dosyasına kadar hoşçakalın :)

5 thoughts on “Norma Bates’in Kendine Özgü Tarzı

  1. Norma Bates benim de sevdiğim bir tarza sahip (gerçek hayatta kullandığı tarz) güzel bir yazı olmuş

  2. Çiçekli,böcekli kıyafetleri bende çok seviyorum ama artık kalmadı sanki,en azından olanlar bana hitab etmiyor.60’laramı dönsek nedir :)

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal Medya’da Kadinsanat

Sosyal medya kullanımı artık vazgeçilmezimiz. Ben kişisel olarak kullanıyor olsam da bloguma özel, onun içeriklerini paylaştığım sosyal medya hesaplarını da...

Kapat