Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Aslında çoğu kişi umursamaz ama yatak odası dekorasyonu çok önemlidir. Eskiden misafir gelince o odanın kapısı çekiliverirdi. Şimdi ise salondan farksız.

Haliyle önem veriyoruz yatak odası dekorasyonuna. Peki modern tarzda bir yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı? Siz de belki yatak odanızı yenileyeceksiniz ya da yeni bir eve taşınıyorsunuz ve yatak odanızın dekorasyonuna karar veremediniz. Şimdi önereceğim oda size bir nebze olsun fikir verebilir ;)

Yatak odası dendiği zaman insanın aklına günün yorgunluğunu attığı, dinlendiği, sakinleştiği bir yer geliyor. O yüzden kalabalığa ve fazlalığa hiç gerek yok. Modern yatak odalarında her şey çok sade olarak düşünülmeli.

Eğer bir giyinme odanız varsa zaten yaşadınız. Tüm dağınıklığı orası topluyor. Tabi oranın da sade olması koşulu ile.

Günümüzde yatak odaları bölümlere ayılırılmış durumda. Yatağın olduğu bölüm, giyinme dolabı ve  ebevyn banyosu. Tüm bunlar yatak odalarına dahil olan kısımlar.

Şimdi tek tek inceleyelim:

Yatak Odası

homify_yatak_odasi1

(Armimarlık / Homify)

Yatağın bulunduğu bölüm. Bir yatak, komidinler ve belki de bir makyaj masasından oluşur genelde.  Komidinler üzerine yerleştirilmiş abajurlar hoş bir hava katar. Eğer ışığı tavandan değil de yerden sağlarsanız, daha sıcak bir ortam elde edersiniz ;) Bunu da abajurlar ve lambaderler ile yapabilirsiniz.

Üstteki yatak odası oldukça geniş ve endüstriyel tarzda döşenmiş. Ama olabildiğince sade, minimalist. Renk uyumu ön planda tutulmuş. Odanızda renk uyumunu sağlarken, yatak örtünüzün de buna uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Giyinme Odası


homify_yatak_odasi2

(Armimarlık / Homify)

Artk çoğu evde dolap yerine giyinme odası kullanılıyor. Kimisi açılıp-kapanır paravanla gizlenirken kimisinde kapı oluyor. Benim tercihim raylı kapılar.

Üstteki giyinme odasında açık kapı kullanılmış. Yine aynı tarzda döşenmiş ve oldukça sade.

Ebeveyn Banyosu

Yatak odalarının olmazsa olmazı ebeveyn banyoları. Böylece odanız ufak bir daireye dönüşüyor :) Bu banyonun dekorasyonu da odanızla uyumlu olmalı. Aşağıdaki banyo da bir önce odanın devamı niteliğinde. Sadelik yine ön planda tutuluyor.

homify_yatak_odasi3

(Armimarlık / Homify)

Ve işte size birbiri ile uyumlu bir yatak odası teması.

Toprak tonlarının hakim olduğu bu oda, ne kadar sakin ve dingin görünüyor değil mi? Bu tonları yatak odanızda kullanmanız daha ferah bir görünüm oluşturacaktır.

Ayrıca rahat bir uyku için yatak odanızda lavanta kokuları bulundurmanızı öneririm. Yastığınıza damlatacağız bir miktar lavanta yağı güzel bir uyku uyumanızı sağlayacaktır ;)

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]