Koltuk Takımı ile Evinizde Rahatlığı Yakalayın

Koltuk takımı, genellikle iki koltuk ve bir veya iki berjerden oluşur ve bu ürünlerde odanın büyüklüğüne ya da tercihe göre ürün sayısı artabilir ya da azaltılabilir. Tasarım her ne kadar öne çıksa da konfor ve rahatlık da o ölçüde önemlidir. Çünkü yorgun bir günün ardından evde dinlenmek için geldiğinizde, ayaklarınızı uzattığınızda ve rahatlığı yaşamak istediğinizde ihtiyacınız olan tek şey, konforlu bir koltuktur. Koleksiyonunda farklı seçenekleri ile öne çıkan Divanev, size çok geniş bir ürün yelpazesi sunar. İster takım olarak isterseniz tekli tercih edebileceğiniz mobilyaların, geniş ürün çeşitliliğine sahip olması ise sizlerin tarzınıza uygun ve konforlu bir ürün seçimi yapmanızı kolaylaştırır.

Farklı Tasarımları ile Her Tarza Uygun Koltuk Takımı Modelleri

Bireyler arasında farklılık olduğunu düşünürsek, elbette ki tarzlar da çeşitlenir. Geniş ürün çeşitliliği ile sizlere evinize uygun koltuk takımını bulma imkanı sunar. Vintage, chester, avangard modeller oldukça sık tercih edilen klasik ürün çeşitleri arasında yer alır. Modern koltuk takımı modelleri ise sade ve spor tasarımlarla öne çıkar. Evinizin ruhuna uygun tarz yaratabileceğiniz geniş model seçenekleri arasında sade takımları renkli yastıklarla hareketlendirebilir; renkli modellerle dinamik bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Sadece görünümlerinin yanı sıra takımın rahat olması da beklenir. Konfor söz konusu olduğunda üründe kullanılan yay sistemi de oldukça önemli bir detay olur. Bu yüzden oturma alanında ve sırt kısımlarında vücudunuzu destekleyen yapıya sahip salon koltuk takımı çeşitleri arasından seçim yapmanız, doğru bir tercih olacaktır. Böylelikle, rahatlığı ve tarzı bir arada yakalayıp evinizin içinize sinen bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. 

Koltuk Takımı Tercihi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk takımları arasında seçim yaparken özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar öne çıkar. 

  • Öncelikle aldığınız takımın temizliğinin kolay yapılmasına dikkat etmelisiniz. Temizliğinin kolaylıkla yapılabilmesi ürünün hem kolay yıpranmasını engeller hem de ekstra yorulmanın önüne geçer. Üründe kullanılan malzemenin silinebilir olmasına dikkat edilmesi, ürünü leke tutmaması da göz önüne alınarak tercih yapılması gerekir. 
  • Tercih edilecek koltuk takımında kullanılan kumaşı terletmeyen bir yapıda olması, oturma kısmında kullanılan yayların rahatsız etmemesi de kullanıcı için oldukça önemli olur. Bu yüzden tercih edilen ürünün bu unsurlara dikkat edilerek tercih edilmesi gerekir. 
  • Evinizin tarzına uygun bir takım tercih etmek, dekorasyon bütünlüğünü sağlamanıza yardımcı olur. Örneğin; evinizde pastel, aydınlık renklerin hakim olduğu bir alanda model olarak gösterişli ve oldukça renkli bir ürün tercih etmek evdeki bütünlüğü bozabilir. Karmaşık bir görünüm yarabilir. 
  • İşlevsel bir ürün tercih etmek istediğinizde bu ürünün özelliklerine dikkat etmeli, nasıl kullanılacağını iyi bilmelisiniz. Yatak olmayan bir koltuk tercih edip, bu üründen bu özelliği beklemek doğru olmayacaktır. Özellikle, eviniz küçük ve yeterli odanız yoksa evinize gelen misafirler için yatak olabilecek, aynı zamanda konforlu olan ürünler tercih etmek sizler için işlevsel olacaktır. 
  • Ev temizliği yaparken koltuk takımının altında biriken tozları temizlemek için, ürünü sürüklemek yerine, yüksek ayaklara sahip olan modeller sayesinde, altını rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Bu sayede tozların ve kirlerin saklamasına imkan vermeyerek, hijyeni sağlayabilirsiniz. 

Bütçenize Göre Koltuk Takımı Modelleri ve Fiyatları

Koltuk takımı fiyatları konusunda bazı belirleyici faktörler yer alır. Bu faktörler arasında, üründe kullanılan kumaş – malzeme kalitesi, boyutlar ön plana çıkar. Tasarım ve işçilik de fiyatları etkileyen unsurlar arasındadır. Tarzınıza ve tercihlerinize göre Divanev’in geniş koleksiyonunda bütçenize uygun ürünü bulabilirsiniz. Farklı renk ve kumaş seçenekleri ile Divanev’de yer alan ürünleri inceleyebilir, konumunuza en yakın Divanev satış noktasına giderek hayallerinizdeki mobilyalara uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]