Haftanın ilk gününden merhabalar :)

Geçtiğimiz hafta oldukça yoğun geçti benim için. 2 kere karşıya (anadolu yakası) geçtim. İkisinde de çok güzel mekanlara gittim. Hepsini sizinle paylaşmak niyetindeyim :)
Uzun zamandır Seyhancığımın başının etini yiyordum. Onun okulu benim işlerim derken bir türlü görüşemiyorduk. Söz vermiştik birbirimize Kuzguncuk’a yalnız gitmeyecektik.

Tesadüfen bir gün ayarladık ve o gün de bahardan kalma gibiydi. Güneşli, sıcak.. Nasıl anlatsam. Bahar gelmişti sanki. Biz de Seyhan’la birlikte muhabbet ede ede Üsküdar’dan Kuzguncuk’a kadar yürüdük..

 

Kuzguncuk

kuzguncuk2Bu aralar Karaköy gibi Kuzguncuk’un da adı çok duyulmaya başladı. Aslında siz orayı eski dizilerden hatırlarsınız. Perihan Abla, Ekmek Teknesi hep burada çekilmiş. Perihan Abla sokağı ismini bu diziden alıyor.

Ben mekan keşiflerine bayıldığım için orada 3 yeni mekan keşfettik. Masum Mutfak, Nail Kitabevi ve Sitare Cafe.

Hepsini tek tek anlatacağım merak etmeyin. Bir yazıya sığmayacak kadar çok fotoğraf çektim çünkü. Hepsinin arada kaynamasını istemem. Masum Mutfak’ı çok beğendim mesela, onu fotojenik mekanlar listeme ekledim bile ;)

Onun dışında Kuzguncuk’ta bir bostan olduğunu bilmiyordum. (Çok cahilim…)

kuzguncuk

kuzguncuk

Semtte çok eski evler var.. Bakım yapılmış ve çok güzel, ama ne hikmetse ev sahipleri çok nobran. Fotoğraf çekmek için izin istemeniz gerekiyor. Ticari fotoğraf çekenlere (düğün, nişan vs.) hiç tahammülleri yok. Ama gözünüz korkmasın. Elinde masum masum fotoğraf makinası ile dolanan 2 kişiye kızmıyorlar :)

Ben en çok bu mavi köşkü sevdim. Oradan geçen bir kuzguncuklu;
“- Burasını yeni evlilere kiraya veriyorlardı, mahalle halkı istemedi..” dedi.. E haklılar..

kuzguncuk IMG_6624

kuzguncuk

O semte gittiğinizde kendinizi Büyükada’ya gitmiş gibi hissedebilirsiniz. Sakin ve sessiz bir yer. Yeni açılan mekanlar yüzünden biraz kalabalıklaşmış ve bundan sonra daha da kalabalık olabilir.

Baharda tekrar gitmeli ;)

kuzguncuk

kuzguncukkuzguncuk

yazi