MSA’da FikriMühim Tefal Workshop’u

Efendim, MSA Mutfak Sanatları Akademisi olup, benim uzun süreden beri gitmek istediğim bir yerdir.

Yemek yapmayı çok seviyorum. Bu yüzden profesyonel bir şeften eğitim almayı, püf noktalarını öğrenmeyi her zaman iştemişimdir.

O yüzden geçen günlerde FikriMühim’den gelen davet mailini görünce çok heyecanlandım. Mutfak Sanatları Akademisi’nde Tefal Actifry ile yemek pişirecektik.

Gün geldi, ben koşa koşa Mutfak Sanatları Akademisine gittim. Tam fikrimühim’lere sınıflar tanıtılırken yetiştim. Hemen özel eşyalarımızı dolaplara koyup geçtik Actifry’ların başına..

Öncelikle Tefal Pazarlama Müdürü ürünü tanıtan bir konuşma yaptı.

Bence Actifry övgüye ihtiyacı olmayan bir ürün. Öncelikle 1 kaşık yağ ile kızartma yapması bir devrim. Bunun yanı sıra, bu ürünü ilk çıkaran olması dolayısıyla bütün yıldızları hak ediyor..

Kısaca Actifry ne yapar, ne yapamazı konuştuktan sonra (ki bir tek sebzelerin kabuklarını soymuyor, her şeyi yapıyor..) kabak, biber, havuç kızartması ile başladık.

Bana kabak düştü, Actifry’ımı 25 dakikaya ayarladım ve şefi dinlemeye başladım.

Şefimiz Hakan Şen bize güzel bilgiler verdi. Bu arada kızaran biberlerin tadına baktım. Yanımdaki Işıl hanım ile sohbet, muhabbet derken benim kabaklarım da pişti. Karşı masadan bize havuç geldi. Hepsini yoğurtladık yedik. Normalde fritözde kızartılmış gibi bir tad alıyorduk ama sadece 1 kaşık yağ ile kızartmıştık…

Sırada çoban kavurma vardı.

Kuzu etleri sirke, zeytinyağ ve toz kırmızı biberli karışımda marine edilmişti. Etleri Actifry kavururken biz de domates, biber ve sarımsak doğradık. Etler biraz kavrulunca, tüm malzemeyi ekledik biraz kekik ve tuz ekleyip, toplamda 20 dakika pişirdik. Lavaşa sarıp bir güzel yedik.. İnanılmaz bir lezzetti..

Ardından makinamızı temizleyip hemen sıcak meyve salatasına giriştik.

Öncelikle “crumble” denilen üstünün kıtır hamurunu yapmaya başladık. Hamuru hazırladık ve Actifry’da biraz döndürdük. Hamur biraz renk değiştirip kahverengileşince aldık.

Ardından elma ve armut girdiler Actifry’a. 5 dakika döndüler. Sonra muz ve kivi. En son da dış zarlarından ayırdığımız portakal.

Sıcacık meyvelerin üzerine yerleştirilen crumble ve yanında dondurma. Müthiş oldular. Öyle hafifti ki, artık favori tatlım bu oldu, evde de yaparım ben bunu dedim..

Günün sonunda elimizde sertifikamız ve midemizde hafif bir şişkinlikle evlerimize doğru yola koyulduk.

Teşekkürler, FikriMühim! :)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]