Knorr’un bizde olmayan sosları ve bir patates tarifi..

Geçen günlerde Arzu elinde Knorr’un daha önce hiç görmediğim bir sosu ile geldi. Toz halinde olan bu sos ile harika fırın patates yapıldığından bahsetti. Ona da bu sos Almanya’dan gelmişti. Başta kokusu ekşi maya gibi olan tozu sütle karıştırdık. İçinde tahmin edemediğimiz otlar vardı. Sütle karışınca kokusu da daha bir güzelleşti. Biraz tereyağla yağladığımız tart kalıbına yuvarlak olarak kestiğimiz patatesleri yerleştirdik. Üzerine de karışımı döktük. Fırına sürdük. Eğer üzerine kaşar koysaydık daha güzel olurdu diye  düşündüm. Ama bu hali bile çok güzeldi. Hemen yediğimiz için son halinin fotoğrafını çekemedik tabi :)

 

Knorr’un Almanya ve Amerika sitesine baktığınızda envai çeşit sos görebilirsiniz.  Bunları kendi ülkemde de market raflarında görmek isterdim. Tabi içeriğinde bizim yemediğimiz şeyler olmaması koşulu ile..

Her ne kadar hazır gıdalara karşı olsam da, mesela artık soframdan hazır çorbayı kaldırdım. Kendi tariflerimi denediğim mis gibi çorbalar yapıyorum. Katkısız! Bu reçeteleri de sizinle paylaşacağım. Ama Knorr’un bu harcının tadını çok sevdim. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Değişik sos karışımlarını Türkiye’de görmek istiyoruz..

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

2 Comments

  1. Patates graten yapmissin canim , ben kasar peynir koyuyorum harika oluyor , bak simdi canim çekti :) bazi soslar haram old için bende almiyorum am bazilari gerçekten guzel.
    Insaallah Turkiye’ye de gelir bunlar.

  2. Canım çok güzel görünüyor.. Ben knorr un sosu olmadan da bir deneyeyim diyorum ;) Hoşuma gitti açıkcası..

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]