İskandinav Stili Evler {Dekorasyon}

Hafta başından herkese merhaba,

Biraz önce gezentigiller.com ‘a haftasonu yaptığımız geziyi yazdım. Güzel fotoğraflar ekledim. Oraya ışınlanıp okuyabilirsiniz.

Şimdi de bu aralar çok sevdiğim İskandinav Stili dekorasyondan bahsedeceğim size biraz.

Eskiden anneannemin iskandinav dediği koltukları vardı. Full ahşaptan yapılma, üzerinde minderler vardı ama sabit değildi.

iskandinav koltuk

Buna benzer bir şey, annemlerin evinde hala var. Gidince çekeyim :)

Demek istediğim iskandinav stili dekorasyon zaten bizim yabancı olmadığımız bir tür. İkea’nın ülkemiz gelmesiyle daha da popülerleşti. Artık hemen hemen her evde bir ikea mobilyası bulunuyor. Mobilya olmasa da mutfak ıvır-zıvırı illa ki vardır. Bizim evdeki ikea envanteri 1 sehpa, saksılar ve mutfak araç gereciyle sınırlı.

Benim hayalimdeki ev country tarzı ile iskandinav stili arasında gidip geliyor. (Bu yazıyı okuyan eşimin yüz ifadesini merak ediyorum :D )

İskandinav stiline bir kaç örnek vermek gerekirse:

iskandinav stili iskandinav stili iskandinav stili iskandinav stili iskandinav stili iskandinav stili iskandinav stili iskandinav stili

Tek kelime ile SADE.

Ben dönem dönem eşya detoksu yaparım. Misal, geçen sene evimizde kullanmadığmız 3 tane kocaman halı vardı. Çıkardım.. Kullanmadığımız eşyaların bizim ve ev üzerinde yaptığı ağırlık hissi inanılmaz.. Bir gün kullanırım, ne me lazım deyip atmaya kıyamadığımız bir düzine eşyamız var. Bu eşyalar dünyaya bağlı kalmamızı sağlıyor. Benim düşüncem her zaman az eşya = çok huzur olmuştur. Tamam almayı çok seviyorum, o ayrı konu ama artık kendimi frenliyorum. English Home’da yeni bir şey çıkmış indirimdeymiş, almıyorum! Neyse nereden geldik english home’a, konumuz iskandinav stiliydi oysa ki..

Daha önce bir çocuk odası paylaşmıştım burada. Çocuk odasında daha çok seviyorum bu tarzı. İnşallah ileride bir çocuğumuz olduğunda odası böyle sade döşenmiş olacak;)

Hayal edin, bembeyaz bir ev ve onunla uyumlu mobilyalar, ama etrafta çok kalabalık olmayacak şekilde. Çok ferah olmaz mıydı?

Bu aralar yeni ev düzenler, evini yenileyenler çoğunlukta olduğu için, bununla ilgili paylaşımlarım çoğalabilir ;)

Sağlıcakla kalın efendim.

Foto kaynak: http://kenayhome.com/

Beni sosyal medyada takip etmek için;

Twitter    |   Instagram   | Facebook

yazi

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

5 Comments

 1. irem says:

  sevdiğim bir tarz ama maalesef evimi böyle yapamadım bir türlü..

 2. ben de çok severim iskandinavları oradaki koltuk benzeri 4 adet var elimde ben onlara yap boz koltukları diyorum nereye lazım o tarafa gezdir:))
  çok güzel görüntüler.

 3. ne güzel evler vallahi bunları gördü mü evimdeki bütün eşyaları atasım geliyor :)

 4. aysun28 says:

  Sadelik çok güzel tam benlikmiş:)

 5. Yemek dünyasından çıkıp,şöyle mobilyalar arasında dolaşmak çok iyi geldi.

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]