İpek Pamuk ile Yaza Merhaba Dedik

Merhabalar,

Geçtiğimiz haftalarda (Ramazandan önce) İpek Pamuk‘un güzel davetiyle CVK Bosphorus Otel’de güzel bir kahvaltıyla güne başladım.

Ben gittiğimde davetliler yeni yeni gelmeye başlamıştı. Boğaza nazır bir masanın etrafında çoğunluğu makyaj bloggerı/vloggerı arkadaşlarla toplandık.

ipek pamuk organikÖncelikle  İpek Pamuk Pazarlama ve Marka Yönetimi Uzmanı Merve Azat bize ürünleri hakkında detaylı bilgi verdi. Ülkemizde tek organik pamuğun İpek pamuk olduğunu orada öğrendim. Ege bölgesinde özel olarak yetiştirdikleri pamukları yine organik ve özel ambalajlarda bize sunuyorlar. Yeşil paketli pamuklar bunun göstergesi. Ecocert Greenlife Organic Sertifikalı Ürünleri ile içimizi biraz daha rahatlatıyorlar.

Ayrıca İpelina markasıyla daha çok gençlere yönelik ürünler çıkarıyorlar. Makyaj temizleme pamukları ve makyaj düzeltme çubukları bu konuda favorim oldu.

Minipek markasıyla da bebek ve çocuklar için de özel ürünler üretiyorlar. Biliyorsunuz onların ciltleri bizlere göre daha hassas. Bunu düşünen İpek pamuk onlara özel ürünlerle annelerin de gönüllerine girmeyi başarmış.

ipek pamuk organik

ipek pamuk organikBiz kahvaltımıza devam ederken Kariyer Eğitim Kurumları Güzellik Uzmanı Ermin Dereli de güzellik sırlarını bizimle paylaştı. Bizlerden gelen soruları da yanıtlayan Ermin hanımın pırıl pırıl cildi dikkatimden kaçmadı :) Nasıl ki yemek yemeye ihtiyaç duyuyorsak cilt bakımına da o kadar özen göstermemiz gerektiğini söyledi. Sözlerine %100 katılıyorum.

Ben pek makyaj yapmam, cildim çok problemli olduğu için onu korumam gerekiyor. Ama cilt bakımımı hiç aksatmam. Yatarken mutlaka yüzümü temizlerim aynı şekilde kalkınca da yüzümü suyla güzelce yıkarım.

[eltdf_blockquote text=”İPEK PAMUK’TAN CİLT BAKIMI SIRLARI” title_tag=”h2″ width=””]
1. Cilt bakımı uygularken cilt tipi iyi bilinmeli ve ona uygun ürünlerle kullanım metodlarına hakim olunmalı.

2. Her cilt farklıdır ve her cildin ihtiyacı neyse ona göre uygulama yapılmalı. Günlük, haftalık, aylık bakımlar düzenli yapılmalı, cilt gıdasız kalmamalıdır.

3. Yaz aylarında cildimiz sıcağın etkisiyle hassaslaşır. Bunun nedeni damarlarımızın genişlemesi ve kan yoluyla hücrelerimize daha fazla besin ve oksijen gitmesi. Asit özelliği taşıyan ter diğer zamanlara göre daha fazla olacağından ciltte bir hassasiyet

4. Cilt temizliğinde kullanılacak malzemeler doğal, dermatolojik ve hypoalerjenik olmalı.

5. Bilinçsiz uygulamalar cildimize zarar verebilir ve istenmeyen durumlara neden olabilir.

6. Kullandığımız cilt bakım ürünleri kadar, bu ürünleri uygulamak için kullanılan materyaller de (pamuk, fırça, sünger vb.) cilde uyumlu ve cilt yapısını bozmayacak

7. Cilt temizliğinde uygulanacak metotlar yaşlanmanın etkilerini geciktirmekte önemli rol oynar. Makyaj çıkartırken hareketlerimiz bölgelere göre doğrusal veya dairesel olmalı. Hassas göz çevresinde doğrusal ve nazik hareketler uygulanmalı, cilt genelinde dairesel ve yukarıya doğru baskılı hareketler yapılmalı. Daireler içten dışa doğru uygulanmalı ve basınç asla aşağıya doğru yapılmamalıdır.

8. Göz çevresindeki deri vücudumuzdaki en ince deridir. Kalınlığı yalnızca 1mm’dir. İlk yaşlanma belirtileri, elastin ve kolajen liflerinin dejenerasyonu ile göz çevresinden anlaşılabilir. Bu yüzden göz çevresi bakımına özen gösterilmeli ve hassas davranılmalı. Uygun olmayan ürünler kullanmak hassas göz çevresine zarar vererek elastin ve kolajen liflerin dejenerasyonuna sebep olabilir.

9. Göz makyajı çıkarırken kullandığımız yağlı ürünleri cildimizde bırakmak göz çevresinde yağ butonlarına neden olur. Çünkü göz çevresinde diğer bölgelere göre yüzde 5 oranında yağ bezi bulunur. Göz kapağında ise yağ bezi yoktur ve yağlı ürünleri dışarıya yağ noktacıkları olarak atar. Bu durumun önüne geçmek için ıslak bir pamuk yardımıyla temizleme ürünü ciltten alınabilir veya yıkayarak temizlenebilir.

ipek pamuk organik

ipek pamuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Günün sonunda İpek pamuk ürünleri ile oradan ayrıldım :) İlerleyen günlerde ipek ürünleriyle ilgili bir video gelebilir. Beklemede kalın ;)

Aşağıdaki videoda o günden ufak bir kesit ;)

About Author

Kadinsanat.net Kurucusu , İkiz Annesi

6 Comments

  1. Cilt bakimi ile ilgili seyleri paylasman cok iyi olmus :)

  2. Organizasyon gerçekten güzel hazırlanmış. Herkesin emeğine sağlık. Cilt sırları ile ilgili bilgiler için de teşekkürler :)

  3. Aa bende ordaydım ve tanışma fırsatı bulamadık.Bir sonrakinde mutlaka tanışmak isterim :)

  4. belli ki çok güzel ve başarılı bir lansman olmuş bilgiler için teşekkür ediyorum

  5. Harika bir gün olmuş. Ürünlerin bir çoğunu hala kullanırım ve çok memnunum.

  6. irem says:

    ipek pamuk ürünlerini eskiden beri severek kullanıyorum ben .. bu arada ben de oradaydım ama görüşemedik :-(( bir daha ki sefere artık..

Yazıyı beğendiyseniz bir yorum bırakın:

[instagram-feed]